پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷
حاج صادق آهنگران در گفتگوی اختصاصی با قم فردا:
شاعران و مداحان انقلابی از زخم زبان های عده ای، ناراحت نشوند
حاج صادق آهنگران ، مداح انقلابی و فرمانده سال های دفاع مقدس تصریح کرد: مداحان و شعرای انقلابی نباید از برخی زخم زبان ها و اهانت های عده ای ناراحت شده و از مسیر تبیین اهداف انقلاب ، کوتاه بیایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حاج صادق آهنگران در حاشیه یادواره شهدای منطقه دروازه ری قم در گفتگو با خبرنگار قم فردا، در خصوص اشعار حماسی و انتقادی که توسط مداحان در مجالس مختلف خوانده می شود اظهار داشت: ریشه این عمل مداحان، در فرهنگ شیعیان است که از از قدیم الایام وجود داشته و توسط اساتید برجسته مداحی توصیه شده است.
وی با اشاره به حماسه عاشورا و کربلای امام حسین خاطرنشان کرد: مسیر امام حسین (ع)، مسیر سکولار نیست، مسیر انقلاب و مسیر قیام است؛ لذا وظایف شاعران، هنرمندان، سخنرانان و مداحان این است که این حماسه را همانطور که بوده بیان کنند و دست به تحریف آن نزنند.
این مداح انقلابی افزود: مداحان در بیان این حماسه عظیم وظیفه دارند که سه اصل سوز، پیام و حماسه را رعایت کنند؛ از طرف دیگر بعضی از مستمعین هم در زمان بیان پیام و حماسه نباید به ایشان بربخورد و ناراحت شوند، چون این عمل سالها در تاریخ و فرهنگ ما شیعیان ریشه داشته است.
وی با اشاره به توصیه های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص اشعار حماسی و انتقادی گفت: کسانی که در مسیر انقلاب حرکت می کنند و پیرو ولایت هستند نباید از هر انتقادی خونشان به جوش بیاید و ناراحت بشوند؛ به نظر بنده این امر حاکی از ضعف روحی خود ایشان است و خودشان را تخریب می کنند.
صادق آهنگران با اشاره به وظیفه مداحان در بیان اشعار حماسی و انتقادی خاطرنشان کرد: این انتقادات باید مودبانه باشد، نه به صورت فحش و ناسزا که مخالف فرهنگ شیعیان و نظرات اسلام و توصیه های رهبر انقلاب می باشد.
وی در پایان اظهار داشت: درخواست من از مداحان انقلابی و پیرو ولایت این است که در این مسیر کوتاه نیایند و حتی اگر زخم زبان یا اهانتی هم شنیدند ناراحت نشوند؛ چون این مسیر، مسیر انقلاب است. دعای این حقیر این است که انشاءالله در این مسیر، خداوند، شهادت را نصیب من بگرداند.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .