چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
ذوالنور مطرح کرد:
مخالفت رئیس جمهور با ابلاغ و اجرای قانون امر به معروف
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل عمده بی حجابی و گناه در کشور بی توجهی و در یک سطحی عدم تعهد بعضی از مسئولین است.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به لزوم توجه به فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اظهار داشت:عدم توجه به مسئله حجاب سبب ضعیف شدن غیرت دینی و روحیه امر به معروف ونهی از منکر در نقاطی از کشور شده است، در شهر های مذهبی که غیرت دینی و روحیه انقلابی قوی تر است دستگاه های ذیربط باید به بهترین وجه در تحقق این واجب الهی تلاش کنند.

 وی با بیان این مطلب که قانون، حجاب را واجب دانسته، اضافه کرد: در کشور ما حجاب یک امر قانونی، الزامی و از طرفی واجب شرعی دینی است پس در مقوله امر به معروف ونهی از منکر هم گنجیده می شود بنابراین دستگاه های ذیربطی که در این موضوع دخالت دارند باید رسالت و وظیفه خود را انجام دهند.

 رئیس جمهور مخالف امر به معروف است

ذوالنور گفت: اگر امروز شاهد بد حجابی و رعایت نکردن مسئله حجاب در کشور هستیم، به معنای این است که کم کاری و بی توجهی دستگاه های مربوطه وجود دارد، زیرا ما در زمینه حجاب کمبود قانون نداریم بلکه اجرای قانون مهم است.

 وی ادامه داد: قانون قدرتمند امر به معروف و نهی از منکر در مجلس نهم تصویب شده است، قانون حجاب یک قانون جامع و کاملی است بنابراین هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد بلکه مشکل اصلی، اجرای قانون است که امیدواریم مسئولین مربوطه در این زمینه توجه لازم را داشته باشند.

 نماینده مردم قم در مجلس گفت: برخی افراد مانند رئیس جمهور، با قانون امر به معروف و نهی از منکر مخالف بودند و تلاش کردند این قانون ابلاغ و اجرا نشود.

 وی با ابراز تأسف از این که مشکل عمده بی حجابی و گناه در کشور بی توجهی و در یک سطحی عدم تعهد بعضی از مسئولین است، افزود: در مسئولین سطوح بالای دولتی، عزم و جدّیت و تعهد به مسئله حجاب وجود ندارد بلکه آن ها در مقابل این مسئله مهم حرکت می کنند.

 ذوالنور بیان داشت: مشکل اصلی وضعیت بدحجابی در کشور آن جا است که آقای رئیس جمهور تلاش زیادی انجام دادند تا اجازه ندهند قانون امر به معروف و نهی از منکر ابلاغ و اجرا شود.

رهبر انقلاب فرمودند مسئولین به امر به معروف و نهی از منکر توجه نمی کنند

 وی گفت: مقام معظم رهبری اخیرأ جمله بسیار تکان دهنده ای فرمودند که برخی افراد مکرراً می‌گویند بعضی اصول قانون اساسی معطل مانده است، اما گویا آن‌ها، اصل هشتم قانون اساسی را که مربوط به امر به معروف و نهی از منکر است را جزء اصول قانون اساسی نمی‌دانند و به این امر واجب توجه نمی‌کنند.

 رئیس کمیسیون هسته ای مجلس ضمن بیان این سوال که چرا بعضی از مسئولین ما نگاه گزینشی به برخی موضوعات دارند،افزود: گروهی که در قرآن مورد سرزنش قرار گرفته و زیر سؤال رفتند آن هایی هستند که آن چیزی که مطلوب خودشان می باشد را از قرآن برداشت و بقیه آن را تکذیب می کردند.

 ذوالنور در پایان از پیگیری مسئله حساس حجاب در استان قم خبر داد: در راستای ترویج عفاف و حجاب و جلوگیری از بدحجابی در قم جلسات متعددی با دستگاه های مربوطه داشته و خواهیم داشت و از تریبون های مختلف برای تأکید بر روی این موضوع استفاده خواهیم کرد.

 انتهای پیام/

برچسب ها : ذوالنور
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .