چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
لاریجانی در دیدار اعضای شورای اسلامی پنجم:
امکانات رفاهی در شهر قم متوازن نیست
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به امکانات رفاهی در قم، اظهار داشت: امکانات رفاهی در شهر قم متوازن نیست و احساس می‌شود در ارائه امکانات تبعیض وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علی لاریجانی در دیدار با منتخبین شورای اسلامی شهر قم با تبریک ایام دهه کرامت، گفت: شورای شهر جای احزاب نیست، بلکه باید اعضای این شورا تدابیری برای توسعه شهر با لحاظ مسائل اجتماعی و اقتصادی، اتخاذ کنند.

وی ادامه داد: ممکن است اعضای شورا مسلک سیاسی داشته باشند، اما شورا جایگاه طرح موضوعات سیاسی نیست، بنابراین باید تمرکز بر روی انجام کارهای شهری باشد.

لاریجانی بر ضرورت پیگیری مداوم مشکلات شهروندان اشاره کرد و بیان داشت: پیگیری و انجام کارها توسط اعضای شورای شهر باید به نحوی باشد که مردم بعد از گذشت 4 سال احساس کنند، شهر پیشرفت داشته است.

وی تحقق طرح جامع شهر قم را مهم برشمرد و گفت: انجام خیلی از امور شهری روی زمین‌مانده است که یکی از این موضوعات رسیدگی به بافت مناطق قدیمی شهر قم است که البته در برنامه ششم توسعه کشور، روی احیای بافت قدیمی شهرها تأکید شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی به امکانات رفاهی شهر قم نیز اشاره کرد و اظهار داشت: امکانات رفاهی در شهر قم متوازن نیست و احساس می‌شود در ارائه امکانات تبعیض وجود دارد، به‌طور مثال در برخی از مناطق شهر امکانات کمتری نسبت به برخی از نقاط دیگر است.

لاریجانی با انتقاد از تخریب فضای سبز و باغ‌های موجود در شهر، تصریح کرد: به دلیل ساخت‌وسازهای نادرست نیز فضای سبز در شهر قم در حال از بین رفتن است که باید به این موضوع توجه شود، چراکه بی‌توجهی به فضای سبز و خشک بودن منطقه قم می‌تواند در آینده شهر را با مشکلاتی مواجه کند، بنابراین شورای شهر باید به مسئله محیط‌زیست توجه کند.

وی ادامه داد: باید شرایط برای سرمایه‌گذاری در شهرها فراهم شود و این امکان وجود داشته باشد که از سرمایه‌گذاران بعد از بهره‌برداری و سرمایه‌گذاری خود، عوارض اخذ شود، البته عوارض باید به‌صورت متناسب اخذ شود.

لاریجانی با اشاره به محدودیت منابع دولتی گفت: مدیران کشور باید مدیرانی باشند که درآمد کسب می‌کنند، البته این بدان معنا نیست که مردم را فشار قرار داد، بلکه باید از سازوکار مناسب استفاده کرد تا پول خلق شود و بعد هزینه صورت گیرد که البته انجام این مهم درگرو اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در قم مردم از بالا بودن میزان عوارض ناراحت هستند. بنابراین لزومی ندارد که عوارض به میزان یکسان از همه اخذ شود و در این راستا باید طبقه‌بندی صورت گیرد که عوارض متناسب اخذ شود، به‌طور مثال در اخذ عوارض شهرداری مربوط به خانه‌های کوچک، تخفیف اعمال شود.

 

انتهای پیام/150 /1

برچسب ها : علی لاریجانی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .