چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
موضع گیری قاطعانه استاد دانشگاه در برابر نمایندگان فراکسیون امید مجلس ؛
نمایندگان سلفی بگیر با موگرینی صلاحیت نمایندگی ندارند
عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با ابراز تأسف از حرکت زشت نمایندگان فراکسیون امید در سلفی گرفتن با موگرینی گفت: کسانی که تا این اندازه خود باخته با نمایندگان کشورهای غربی برخورد می کنند و حرکت های منفعلانه دارند آیا غیرت، شعور دینی و ملی ، همیّت و مردانگی نسبت به آب و خاک و وطن را احساس می کنند؟

فائزه عظیم زاده اردبیلی در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در خصوص رفتار نماینگان فراکسیون امید مجلس در سلفی گرفتن با موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا ضمن تأسف از این حرکت زشت اظهار داشت: اگر هویت دینی و شعور ملی خود را در هر جایگاه و کِسوتی که هستیم حفظ کنیم هیچ گاه در برابر مظاهر غرب و حکام خود باخته از خودمان خودباخته گی و بی ارادگی نشان نمی دهیم.

وی افزود: از یک نماینده مجلس انتظار می رود به عنوان نماینده  ملت ایران که به مجلس شورای اسلامی رفته است نماینده غیرت ، شعور سیاسی، رعایت موازین شرعی و اخلاقی باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع)  ضمن اضافه کردن این مطلب که  نماینده مجلس باید نماینده در تشخیص دردهای مردم ، پیگیری و حل مشکلات مردم، استکبارستیزی و پیدا کردن راه حلی برای اقتدار و امنیت کشور باشد، خطاب به همه نمایندگان وابسته به احزاب و گروه های مختلف فراکسیون مجلس گفت: کسانی که تا این اندازه خود باخته در برابر نمایندگان کشورهای غربی برخورد می کنند و حرکت های منفعلانه دارند آیا غیرت، شعور دینی و ملی ، همیّت و مردانگی نسبت به آب و خاک و وطن را احساس می کنند؟

وی ادامه داد: بدون شک خودباختگی در برابر مظاهر غربی و کشورهایی که همواره ایران را به محاکمه کشیده اند و برخوردهای زشت و خارج از چهارچوب حقوق بشر جهانی داشته اند و ایران در برابر درخواست های استکباری آن ها تا کنون ایستاده، جای این سوال باقی می ماند که عکس گرفتن، اظهار تواضع در برابر دشمنان دین و نداشتن گفتار با صلابت و توأم با اقتدار نشانه چیست؟!

عظیم زاده اردبیلی تأکید داشت: نمایندگانی از جنس نماینده های سلفی بگیر با موگرینی صلاحیت نمایندگی ندارند زیرا چهارچوب اصلی نماینده بودن به التزام قانون اساسی ، ولایت فقیه و حفظ تمامیت ارضی و امنیت کشور است و نمایندگانی که در وسط راه این ویژگی ها را از دست می دهند صلاحیت خودشان را برای نماینده بودن را نیز از دست داده اند.

 استاد دانشگاه ابراز داشت: باید به همه نمایندگان دلسوز، فرهیخته و درد آشنا با دردهای مردم سلام و ادب بگوییم و از طرفی دیگر یک "نه" قاطعانه و مقتدرانه به آن دسته از نمایندگانی که تمامیت ارضی،  اقتدار اقتصادی ، امنیتی، سیاسی و علمی کشور را با سَر خم کردن خود ،  بی حرمتی به عرصه ها و موازین شرعین و خون شهدا نشان دادند، بگوییم .

وی با بیان اینکه برخی تنها گمان می کنند که آغوش باز کردن برای دشمن می تواند برای ایران اقتدار بیاورد، جمله امام خمینی (ره) را یادآور شد که فرمودند: یک قدم به سمت دشمن حرکت کردن و از اقتدار کوتاه آمدن بدون شک منجر به 5 قدم عقب نشینی کردن از حفظ دست آوردهای نظام خواهد بود.

عظیم زاده اردبیلی در خاتمه گفتگو ضمن تأثر دوباره از رفتار نمایندگان سلفی بگیر با موگرینی بیان داشت: امیدواریم کمیسیون امنیت ملی مجلس، شورای عالی نگهبان و نهادهای تصمیم گیر و تصمیم گذار در رابطه با این حرکت زشت نمایندگان خطاکار برخورد قاطع و اصولی انجام دهند.

 

انتهای پیام/110/ 3

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .