چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
به دنبال حاشیه های جلسه تحلیف ریاست جمهوری؛
اظهار تأسف گوینده خبر از ذوق زدگی نمایندگان لیست امید در برابر بی توجهی موگرینی
گوینده خبر شبکه سیما گفت: گرچه نماینده مردم شیراز از حرکت خود در سلفی گرفتن با موگرینی در مجلس عذرخواهی کرده است اما تصاویر آن لحظه مجلس در جهان دست به دست چرخیده و با هزاران عذرخواهی و بهانه ،درمان نخواهد شد زیرا دیده شدن این عذر خواهی در مقابل چرخش جهانی آن تصاویر توسط صدها میلیون نفر ، بی ارزش است.

فضه سادات حسینی در خصوص اقدام زشت برخی نمایندگان مجلس در سلفی گرفتن با موگرینی نماینده اتحادیه اروپا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی  قم فردا، اظهار داشت: وقتی که نماینده ملت تا این اندازه جو زده یک زن اروپایی و سلفی گرفتن با او بشود دیگر چه توقعی می توان از خود ملت داشت.

وی با بیان این که نماینده حاضر در مجلس تنها نماینده یک شهر نیست بلکه نماینده یک ملت است، تصریح کرد: کاری که یک نماینده انجام دهد به پای همه ملت نوشته می شود و این گونه برای جهانیان تصور می شود که وقتی نماینده مردم ایران این گونه رفتار می کند وای به حال ملت ایران که چگونه رفتاری خواهند داشت.

حسینی ادامه داد: فردی که به عنوان نماینده یک ملت در مجلس به طرز غیرقابل باوری روی میز بنشیند و تکیه بر مانیتور قصد سلفی گرفتن با موگرینی را داشته باشد و از طرف دیگر نماینده اتحادیه اروپا به جو زدگی نمایندگان مجلس با تعجب نگاه کند و حتی به برخی نمایندگان نگاه هم نکند، برای ملت ما باعث تأسف است.

وی با اشاره به این که موگرینی از سردمداران تحریم های ایران است ، ادامه داد: متأسفانه برخی از مسئولین کشور به اندازه ای غرب پرست شده اند که اصالت و اقتدار ایرانی بودن خود را فراموش کرده اند.

گوینده خبر گفت: اسم نیمی از رؤسای جمهوری که در تحلیف ریاست جمهوری ایران در مجلس حاضر شده بودند را تا کنون نشنیده بودیم بنابراین از روسای مشهور نبودند و نمایندگان مجلس هم به سراغ آن ها نرفتند و این گونه می توان نتیجه گرفت که آمریکا و اروپا در نظر نمایندگان سلفی بگیر مجلس آنقدر بزرگ، آرمان شهر و مدینه فاضله شده اند که نمایندگان برای سلفی گرفتن با خانم موگرینی خودشان را خفه می کردند.

نمایندگان ذوق زده شأن خانم بودن موگرینی  شده بودند یا اروپایی بودن او؟!

وی با اشاره به رواج سلفی گرفتن در جامعه ، افزود: مسلمأ سلفی گرفتن در بین سیاست مداران کار عجیبی نیست اما با این همه هیجانات و حرکات دور از شأن نمایندگان مجلس و بی توجهی موگرینی به آن ها اصلأ چهره خوبی نداشت، از طرفی باید این را در نظر گرفت که نماینده اتحادیه اروپا علی رغم حضوری که در جلسه تحلیف داشت، به طور کلی دشمن ایران به حساب می آید و عملکرد او را در مذاکرات و تحریم ها نباید فراموش کرد.

حسینی اضافه کرد: نمایندگان مجلس باید جدا از بحث حضور موگرینی در تحریم ها و مذاکرات ، به این موضوع توجه می کردند که موگرینی یک خانم می باشد و جای این سوال است که آیا نمایندگان برای شأن خانم بودن او ذوق زده شده بودند یا برای اروپایی بودن موگرینی؟!

وی خطاب به نمایندگان سلفی بگیر با موگرینی بیان داشت: اگر اهمیت حضور خانم ها در عرصه های بالای سیاست برای شما تا این اندازه مهم است که دچار ذوق زدگی می شوید پس چرا دولت، خانم ها را از این امتیاز منع کرده است.

گوینده خبر گفت: به فرض اینکه خانم بودن این نماینده اتحادیه اروپا و لطفی که نسبت به ملت ایران داشته که مادر تحریم ها باشد برای نمایندگان مجلس اهمیت نداشته باشد اما از هر نظر که به مسئله نگاه کنیم به طور کلی کار بسیار زشتی را مرتکب شده اند.

عذرخواهی نماینده مجلس از حرکت سلفی گرفتنش با موگرینی دردی را درمان نمی کند

وی ادامه داد: گرچه نماینده مردم شیراز از حرکت خود در مجلس عذرخواهی کرده است اما این تصاویر در جهان دست به دست چرخیده و با هزاران عذرخواهی و بهانه ،درمان نخواهد شد زیرا دیده شدن این عذر خواهی در مقابل چرخش جهانی آن تصاویر توسط صدها میلیون نفر ، بی ارزش است.

حسینی در خاتمه گفتگو ضمن مطرح کردن این دعا که خدا عاقبت همه ما را ختم به خیر کند، گفت: اگر پست و مقام آنقدر دلچسب است که انسان بخواهد به روی گذشته و اعتقاداتش پا بگذارد، بنده هیچ گاه حاضر نیستم برای رسیدن به پست، مقام و شهرت پا روی آرمان هایی بگذارم که یک زمان به واسطه آن ها مشهور شده ام و جنگیده ام.

گفتگو از موحده سادات اسلامی

 

انتهای پیام/110/ 4

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .