چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
مدیر کل بهزیستی قم مطرح کرد:
اختصاص تسهیلات خوداشتغالی تا سقف 20 میلیون تومان
مدیر کل بهزیستی قم گفت: در حوزه اشتغال یکی از سیاست‌های سازمان این است که از وابستگی محض افراد به سازمان جلوگیری شود از همین رو تسهیلات خوداشتغالی تا سقف 20 میلیون تومان به اعضای سازمان بهزیستی اختصاص یافته است.

 دکتر سلیقه در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اینکه در استان قم 22 هزار معلول زندگی می کنند، اظهار داشت: بهزیستی تنها متولی معلولان و سالمندان نیست و باید همه دستگاه ها برای راحتی این قشر از جامعه کمک کنند.

وی ادامه داد:  400 نفر معلول ضایع نخاعی ، دو هزار و 500 نفر نابینا و پنج هزار معلول ذهنی در استان زندگی می کنند که بیشتر این معلولیت ها مادر زادی است و وظیفه مهم ما کاهش این معلولیت ها می باشد.

مدیر کل بهزیستی قم با اشاره به نگاه ویژه دولت یازدهم به معلولان، بیان داشت: دولت در برنامه توسعه ششم نگاه ویژه ای به وضعیت معلولان دارد به نوعی که مستمری ها 3برابر و تا سقف 450هزار تومان افزایش یافته است.

وی افزود: یکی از مهمترین سیاست های سازمان بهزیستی افزایش مراکز روزانه نگهداری سالمند و معلول است تا با رویکرد خانواده محور، آسیب های اجتماعی را کاهش دهد در همین راستا اگر خانواده ای معلول و یا سالمندی را در خانه نگهداری کند ماهیانه 2 میلیون و 500هزار ریال مستمری دریافت خواهد کرد.

سلیقه با اشاره به اینکه ماهیانه 1میلیون تومان هزینه نگهداری افراد معلول می باشد، خاطرنشان شد: ماهیانه بستگی به معلولیت افراد 510 تا 670 هزارتومان یارانه به افراد پرداخت می شود.

وی یادآور شد: در حوزه اشتغال یکی از سیاست‌های سازمان این است که  از وابستگی محض افراد به سازمان جلوگیری شود، افراد باید با استفاده از دستمزد خود امرار معاش کنند به همین علت بستر کار برای افرادی که توانایی دارند فراهم می‌شود؛ سالانه موظف هستیم که 10 درصد توانمندسازی داشته باشیم.

مدیر کل بهزیستی قم از اختصاص تسهیلات خوداشتغالی تا سقف 20 میلیون تومان به اعضای سازمان بهزیستی یاد کرد و گفت: 260نفر افراد تحت حمایت سازمان در دانشگاه در حال تحصیل هستند و افراد که در دانشگاه قبول شوند هزینه آنها بر عهده سازمان بهزیستی و یک میلیون تومان به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/160 /2

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .