چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران:
نیازمند انسجام رسانه ای هستیم/قدرت ایران یک واقعیت غیرقابل انکار است/اتصال به توده مردم از مولفه های سپاه است
مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه قدرت ایران یک واقعیت قابل انکار است، گفت: نیازمند انسجام رسانه ای محکم هستیم و صدای واحد نیاز امروز ما است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  سردار رمضان شریف ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران که از سوی سپاه علی بن ابیطالب(ع) در تالار نخلستان برگزار شد، با اشاره به اینکه سپاه پاسداران اهمیت کار فرهنگی و رسانه ای را می داند، اظهار داشت: امروز عملیات روانی در دنیا توسط خبرنگاران، نویسندگان و رسانه های انجام می گیرد.

وی ادامه داد:امروز کشورهای ناقض حقوق بشر در دنیا به عنوان حامیان حقوق بشر معرفی می شوند و در کمیسیون های حقوق بشر عضویت پیدا می کنند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه برخی کشورها هنوز رنگ صندوق رای را هم ندیده اند، گفت: این کشور ها در واقعیت چندصدهزار نفر را در طول این سال کشته اند ولی از طریق رسانه تصویری غیر علنی از آنها در دنیا ترسیم می شود.

وی بیان داشت: امروز توسط رسانه ها در دنیا روابط برخی کشورهای عرب با سران رژیم صهیونیستی عادی‌سازی می شود تا واکنشی وجود نداشته باشد که دیگر شرم و حیا وجود ندارد.

شریف اضافه کرد: امروز می‌بینیم کسانی که کلیددار خانه خدا هم هستند به سرسخت‌ترین دشمنان جهان اسلام خیرمقدم می‌گویند و برای آن‌ها فرش قرمز پهن می‌کنند؛ این واقعیتی است که باید ببینیم که چه اتفاقی درصحنه واقعی در حال رخ دادن است.

وی با اشاره به انتخابات ایران در چند دهه گذشته، افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که دارای یک گفتمان متعالی و مطابق با استانداردهای روز دنیا است، در طول چند دهه، 40 انتخابات برگزار کرده است، اما این نظام مغضوب استکبار جهانی و رسانه‌های متعلق به آن است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران عنوان داشت: شهدا در میدان جنگ در دوران دفاع مقدس رسالت خود را انجام دادند و امروز مزارهای آنها برای مردم قابل احترام است اما از ژنرال های نامی صدام سخنی هم وجود ندارد.

وی تاکید کرد: جنگ امروز همت ها و باکری های خاص خود را می خواهد چرا که در یک جنگ رسانه ای قرار داریم اما متاسفانه ما انسجام رسانه ای قدرتمند برای مخابره خبرهای واقعی را نداریم.

شریف ادامه داد: میلیون‌ها نفر در روز قدس به خیابان‌ها آمدند، اما تمام این راهپیمایی تحت الشعاع چند شعاری شد که چند جاهل سر دادند، مراسم تحلیف ریاست جمهوری هم تحت الشعاع چند عکس سلفی قرار گرفت، نیازمند انسجام رسانه ای محکم هستیم و صدای واحد نیاز امروز ما است.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای منزوی کردن و ترسیم چهره خشن از ایران در دنیا، تصریح کرد: آمریکا اعلام می‌کند که به دنبال تحریم سپاه پاسداران است، در حالی که از ابتدای تشکیل این نهاد، ما در تحریم آمریکایی‌ها بودیم، ما راه قدرتمند شدن را پیدا کردیم، نخستین مولفه قدرت سپاه، فرهنگ دینی، مولفه دوم نظریه ولایت فقیه و اطاعت بی چون و چرا از ولی فقیه و آخرین مولفه اتصال به توده مردم است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران افزود: همه مردم ایران حامی سپاه پاسداران هستند و این نهاد برای امنیت مردم هزاران شهید تقدیم کرده و این یک واقعیت قابل مشاهده و عینی است که دشمن از دست سپاه خسته شده و عصبانیت دشمن برای ما قابل درک است،  دشمنان اکنون در ضعیف ترین شرایط ممکن قرار دارند و نیروهای مسلح و مردم در بهترین شرایط ممکن هستند.

وی با اشاره به نگاه کارشناسان آمریکایی به ایران اظهار کرد: این کارشناسان قدرت کشورمان را فهمیدند و به مسؤولان تازه به دوران رسیده آمریکا هشدار دادند، قدرت ایران یک واقعیت غیرقابل انکار است.

شریف ادامه داد: نخستین چیزی که در زمینه اطلاع رسانی اهمیت دارد، محتوای گفتمان است، محتوای گفتمان ما برگرفته از قرآن کریم و وحی الهی است و ما در محتوای گفتمان خودمان برتر و بی نظیر هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در ابزار و رسانه‌ها فاصله زیادی با امپراطوری‌های رسانه ای داریم و باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشیم، در چهار دهه اخیر ما در نشر گفتمان انقلاب اسلامی در جهان موفق بودیم و ایران یکی از مهمترین کانون‌های خبری در دنیا است و این مساله ارزش زیادی دارد.

 انتهای پیام/160 /2

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .