چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
مسیر دولت دوازدهم در کلام رهبری
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، رهبر معظم انقلاب پنج‌شنبه هفته گذشته در مراسم تنفیذ حکم حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان با اشاره موقعیت کنونی کشور و منطقه مواردی را بیان کردند که درواقع باید گفت مسیر و الگوی حرکتی دولت دوازدهم را به‌خوبی مشخص کرد.

ایشان در این مراسم فرمودند:" ما کمبودهای فراوانی داریم، این را ازنظر دور نمی‌داریم و انکار نمی‌کنیم، لکن انکار هم نکنیم که ظرفیت‌های بسیاری هم در اختیار ما است؛ ما می‌توانیم از این ظرفیّتهای بهره‌برداری‌نشده و استفاده‌نشده، استفاده کنیم به توفیق پروردگار. شما مسئولان کشور -بخصوص آن مجموعه‌ای که ان‌شاءالله بزودی تشکیل خواهد شد در حول‌وحوش ریاست محترم جمهوری، و هیئت دولت و قوّهٔ مجریّه را تشکیل خواهند داد- سکّان‌دار چنین نظام پرظرفیّتی هستید؛ این را بدانید. نظام جمهوری اسلامی و کشور عزیز ما یک نظام پرظرفیّت و پرامکان و پراستعداد است؛ این استعدادها را باید دانه‌دانه شناخت و از آنها بهره‌برداری کرد. شما با تکیهٔ بر هویّت انقلابی -این نکتهٔ بسیار مهمّی است- با کار جهادی، با حمایت مردمی، با انبوه سرمایه‌های مادّی و معنوی که امروز در اختیار شما است، می‌توانید کشور را پیش ببرید و من سه جهت‌گیری عمده را توصیه می‌کنم: جهت‌گیریِ اوّل، پرداختن به مشکلات مردم -امروز در درجهٔ اوّل، مشکلات اقتصادی و معیشتی- است؛ این کارِ اوّلی است که از این سه کارِ هم‌زمان باید انجام بگیرد؛ این اوّلینش است: پرداختن به مسائل داخلی، پرداختن به مشکلات مردم، مسئلهٔ معیشت و اقتصاد؛ که این را باید ان‌شاءالله به یک نقطهٔ قابل قبولی، در طول این چهارسال برسانید.

 جهت‌گیری دوّم، تعامل گستردهٔ با دنیا است؛ این توصیهٔ همیشگی ما است که این درست نقطهٔ مقابل آن چیزی است که دشمنان ما و سلطه‌گران عالم دنبالش هستند. ما می‌توانیم با دنیا ارتباطات وسیع و گسترده‌ای داشته باشیم، هم به ملّتها و دولتهای دیگر کمک کنیم، هم از کمک آنها بهره‌مند بشویم؛ حیات اجتماعی بشریّت این‌جور پیش می‌رود: همکاری، همدلی، همراهی، تعامل با دنیا؛ اقلیم ما، جغرافیای ما، امکانات فراوان ما، این را برای ما آسان می‌کند.

 و جهت‌گیری سوّم؛ در برابر هر سلطه‌طلبی، با صلابت و قدرت ظاهر بشوید؛ آن سلطه‌طلب هر که می‌خواهد باشد؛ امروز از همه متجاوزتر و وقیح‌تر، رژیم ایالات متّحدهٔ آمریکا است؛ در مقابل اینها با صلابت ظاهر بشوید، با قدرت ظاهر بشوید؛ با پشتوانهٔ اقتدار ملّی و کمک این مردم می‌توانید از ترفندهای آنها جلوگیری کنید و آن را دفع کنید. چهار دهه، تجربهٔ فعّالیّت بین‌المللی به ما نشان می‌دهد که هزینهٔ تسلیم در برابر قدرتهای زورگو بمراتب بیشتر از هزینهٔ ایستادگی در مقابل آنها است؛ تسلیم شدن در مقابل زورگویی‌های قدرتهای زورگو، ملّت‌ها و کشورها را بیچاره می‌کند؛ راه‌های پیشرفت آنها را به معنای واقعی کلمه مسدود می‌کند؛ آن‌ها را از ارزشهای انسانی دور می‌کند؛ هزینه‌های سنگینی دارد. ما به توفیق الهی و به حول‌وقوّهٔ الهی، با استکبار و با نظام سلطه از سر تسلیم وارد نشدیم، تسلیم نشدیم، با آنها بر سر خواسته‌های آنها سازش نکردیم، و امروز از دیروز تواناتر و قدرتمندتریم؛ امکاناتمان امروز از دیروز خیلی بیشتر است. ایستاده‌ایم در مقابل آنها، تسلیم آنها هم نشده‌ایم؛ این یک تجربهٔ بسیار مهمّی است. البتّه در این راه شهدائی داشته‌ایم، فداکارانی داشته‌ایم؛ شخصیّت‌های ارزشمند و برجسته‌ای را از دست داده‌ایم لکن نظام جمهوری اسلامی پیشرفت کرده است، حرکت کرده است، شعارهای خود را برجسته‌تر کرده است."

 در واقع مقام معظم رهبری خط مشی و الگوی عملی مسیری را نشان دادند که باید دولتمردان برنامه ریزی و هدف گذاری خودشان را بر روی آن تنظیم کنند.

انتهای پیام/150 /2

برچسب ها : معیشت مردم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .