چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
وکلای ملت مطرح کردند:
اقتصاد مقاومتی باید اولویت اصلی دولت دوازدهم باشد
رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یک مجموعه است؛ این مجموعه اگر فقط در زیر نام اقتصاد مقاومتی مورد توجّه قرار بگیرد، ممکن است چندان منشأ اثر نباشد فرمودند که اولویت اصلی دولت دوازدهم باید اقتصاد مقاومتی باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، "اقتصاد مقاومتی یک مجموعه است؛ این مجموعه اگر فقط در زیر نام اقتصاد مقاومتی مورد توجّه قرار بگیرد، ممکن است چندان منشأ اثر نباشد؛ من علاج را در این می‌بینم که این مجموعه را به نقاط مهم تقسیم کنیم و برای هر نقطهٔ کلیدی و مهمّی یک فصلی از زمان را قرار بدهیم، و از مسئولین و افراد شاخص و از آحاد مردم بخواهیم که همهٔ همّت خود را بر روی آن نقاط کلیدی متمرکز کنند؛ به نظر من علاج در این است که این نقطهٔ کلیدی را امسال درست شناسایی کنیم. به اعتقاد من این نقطهٔ کلیدی عبارت است از تولید، تولید داخلی؛ و اشتغال و عمدتاً اشتغال جوانان؛ این‌ها آن نقاط کلیدی اصلی است. اگر ما توانستیم روی این دو نقطه متمرکز بشویم و کارها را بر این اساس برنامه‌ریزی و دسته‌بندی بکنیم، تصوّر این است که کار به‌میزان زیادی جلو خواهد رفت و موفّقیّتهای چشمگیر و محسوسی پیش خواهد آمد."

این بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی و اهمیت آن است موضوعی که این روزها به خواسته اول مردم از دولتمردان تبدیل شده است.

اقتصاد مقاومتی؛ اولویت اصلی وزیر اقتصاد دولت دوازدهم

حمیدرضا فولادگر در گفتگو با خبرنگار ما، بهبود فضای کسب و کار، رفع موانع تولید و اشتغال، اصلاح ساختار و قوانین نظام بانکی و مواردی از این دست را از دیگر اولویت‌های کاری وزیر اقتصاد دولت آینده دانست و افزود: دولت دوازدهم باید توجه ویژه‌ای به رفع مشکلات اقتصادی کشور داشته باشد.
وی همچنین اظهار داشت: دولت آینده برای دستیابی به اهداف و سیاست‌های کلی نظام در تمامی حوزه‌ها به ویژه اقتصادی نیازمند افراد متخصص، متعهد، با انگیزه و روحیه جهادی است.
نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی انطباق سیستم بانکی با مبانی اقتصاد اسلامی و سیاست‌های کلی نظام را از برنامه‌های کاری مهم وزیر اقتصاد دولت دوازدهم یاد کرد و گفت: برنامه‌های تیم اقتصادی دولت باید به ئحوی چیده شود تا نظام بانکی بیشتر از گذشته در خدمت تولید و اشتغال مملکت باشد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه حرکت اجرایی دولت در مجموع باید برنامه محور باشد، افزود: توجه به این اصل مهم رمز موفقیت درهمه عرصه‌ها به خصوص حوزه اقتصادی است.
فولادگر حمایت از تولید ملی را از دیگر برنامه‌های اساسی وزیر اقتصاد دولت آینده برشمرد و یادآورشد: حمایت در این حوزه مشتمل بر دو گروه است. نخست «تقویت شرایط رقابت پذیری مانند حمایت مالیاتی، بیمه‌ای، بانکی و ...» و دیگری «رفع موانع تولید مانند مقررات زدایی، بهبود فضای کسب و کار و...» است.

دولت دوازدهم تحقق اقتصاد مقاومتی را خط مشی خود قرار دهد

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با بیان اینکه دولت دوازدهم تحقق اقتصاد مقاومتی را خط مشی خود قرار دهد گفت: دولت جوان‌گرایی را در دستور کار خود قرار دهد.

  سیدجواد ساداتی‌نژاد نیز بابیان اهمیت اقتصاد مقاومتی در برهه کنونی، اظهار داشت: اتفاقی که امروز در سطح بین‌الملل استکبار جهانی در حوزه تحریم ایران به انجام رساند و طرحی که در مجلس آمریکا فقط با سه رأی منفی تصویب رسید نهایت کینه نسبت به ایران را نشان داد و هیچ نقطه ابهامی برای مردم و انقلاب دوستان باقی نگذاشت.

 وی افزود: در برجام ایران به تعهدات خود پایبند بود به‌نحوی‌که بالغ‌بر 10 بار سازمان‌های بین‌المللی و آژانس انرژی اتمی اذعان کرده است که ایران به تعهدات خود پایبند بوده است اما متأسفانه امروز هیچ اثری از اجرای تعهدات توسط آمریکا و اروپا نیست و موج ندامت و پشیمانی برای ما مانده است.

 عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مردم و جوانان بدعهدی آمریکا را حس می‌کنند، خاطرنشان کرد: امروز در نطنز ما بیش از 13 هزار سانتریفیوژ نمی‌چرخد، برخی سانتریفیوژها در فردو ما کار نمی‌کند و تزریق گاز نمی‌شود و قلب رآکتور اراک از سیمان پرشده است و آمریکا نیز جسورانه با نگاه ارباب‌رعیتی به مسیر خود پیش می‌رود.

 وی بابیان اینکه امروز بیش‌ازپیش حرف‌های امام راحل برای ما روشن است، تصریح کرد: بر طبق فرمایشات امام راحل هر کس به آمریکا اعتماد کرد سیلی می‌خورد و عدم خوش‌بینی رهبر انقلاب اسلامی نیز مجدداً با شفافیت بر همگان آشکار شد و دولت نیز در این مورد موضع گرفت و به آمریکا معترض هستند زیرا روح و جسم برجام توسط آمریکا نقض شده است.

 ساداتی نژاد ضمن اشاره به آیه 51 سوره مائده ابراز داشت: آمریکاها از صدر اسلام تاکنون بوده است و علت سرافرازی ایران پایبندی و مقاومت است و امید است مسیر انقلاب باصلابت هر چه بیشتر با اتکا به قدرت مردم و درون‌گرایی به‌پیش برود.

 وی ضمن اشاره به‌قرار گرفتن در آستانه تشکیل دولت دوازدهم و توصیه به جوان‌گرایی و توانمندی وزرا دولت بیان کرد: مهم‌ترین مشکل امروز جامعه ما مشکل اقتصادی است و با توجه به تحریم‌های جدید پی بردیم که دیگران نمی‌توانند مشکل اقتصادی ما را برطرف کنند و بهترین راه تحقق اقتصاد مقاومتی است و دولت این مهم را خطی مشی خود قرار دهد.

 سیده زهرا موسوی

انتهای پیام/150 /2

برچسب ها : اقتصاد مقاومتی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .