چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
اذعان گینگریچ: آمریکا برای رویارویی با حمله احتمالی کره شمالی آمادگی ندارد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از پُلیتیکو، نوت گینگریچ – رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا – روز جمعه (امروز)، گفت آمریکا برای دفاع در برابر حمله از جانب کره شمالی آمادگی ندارد. این اظهارات وی در حالی است که دونالد ترامپ – رئیس جمهور آمریکا – به کره شمالی هشدار داده است آمریکا در صورت مشاهده هرگونه تهدید با «خشم و آتش» پاسخ خواهد داد.

گینگریچ درباره راه‌های ممکن برای جلوگیری از گسترش قدرت هسته‌ای کره شمالی گفت: «در صورتی که شما مصمم و آماده باشید تا بر اقتصاد این کشور فشار بسیار وارد آورید – در حد محاصره اقتصادی – آن‌گاه می‌توانید انتظار تغییر در شرایط را داشته باشید.» وی افزود: «با این‌حال، باید به یاد داشته باشید در صورتی که این اقدام را اکنون انجام دهید و آن‌ها از روی ناچار با تسلیحات اتمی پاسخ دهند، ما آمادگی حمله به وسعتی که آن‌ها می‌توانند انجام دهند را نخواهیم داشت.»

گینگریچ که یکی از متحدان نزدیک ترامپ به شمار می‌آید، گفت تهدیدهای اخیر کره شمالی مبنی بر حمله به جزیره گوام کمتر به دلیل این صورت گرفته است که این جزیره بخشی از خاک آمریکا محسوب می‌شود، بلکه این تهدیدها به دلیل اهمیت این جزیره، همانند شهرهای بزرگ آمریکا بیان شده است. با این‌که نقطه نظرات گینگریچ با ادبیات اخیر ترامپ متناقض است، وی گفت چالش‌های اصلی این است که آیا باید این تهدیدها را جدی گرفت و یا اینکه چگونه می‌توان روند مذاکرات با کره شمالی را به پیش برد.

وی افزود آمریکا با سامانه پدافند موشکی خود شانسی 50-50 برای دفاع از خاک خود دارد.

وی درباره احتمال جنگ هسته‌ای با کره شمالی گفت: «آیا می‌توانیم موشک‌های آن‌ها را با سرعتی نابود کنیم که حتی یک موشک نیز به خاک ما وارد نشود؟ آیا ما به طور کامل اطمینان داریم که می‌توانیم حتی یک موشک را نابود کنیم؟» گینگریچ افزود: «ما امروز برای رسیدگی به نتیجه ممکن چه در سئول – که به مدار 38 درجه بسیار نزدیک است و احتمال وارد آمدن آسیب‌های شدید به آن وجود دارد – و چه در شهرهای بزرگ خود آمادگی نداریم».

 

انتهای پیام/

برچسب ها : مجلس آمریکا ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .