چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت : صندوق قرض الحسنه "امداد ولایت" با شعار "بهره جای دیگر است" با مجوز بانک مرکزی تاسیس شده و از اردیبشهت امسال تاکنون بیش از 350 میلیارد تومان وام به مددجویان پرداخت کرده است.


وی افزود: سقف پرداخت وام در این صندوق قرض الحسنه حداکثر پنج میلیون تومان است و با پرداخت این میزان وام طی سه ماه، تقریبا صف طولانی متقاضیان وام های خرد، شکسته شده است.


رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: مددجویان کمیته امداد برای دریافت وام از این صندوق نیازمند ضامن نیستند و مستمری یا یارانه آنان به عنوان ضمانت پذیرفته می شود.


به گفته وی ، این صندوق به افرادی غیر از مددجویان هم با یک ضمانت ساده تسهیلات پرداخت می کند.


به گفته فتاح، این صندوق قرض الحسته در استانها فقط یک شعبه دارد و کارهای آن به صورت الکترونیکی انجام می شود.


رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: این صندوق نوپا بلافاصله به شبکه شتاب کشور وصل شد و بنابر توافق انجام شده با بانک ملی به عنوان بانک عامل، قرار است به دارندگان حساب، علاوه بر کارت اعتباری، دسته چک نیز داده شود.


وی افزود: میزان مجاز کارمزد بنابه فرموده علما چهار درصد است اما این صندوق کارمزد را به سه درصد هم کاهش داده و این میزان در آینده کمتر نیز می شود.


فتاح گفت: بهره سپرده گذاران در این صندوق معنوی است و آنان برای بازگشایی گره ای از کار همنوعان خود با خدا معامله می کنند.


رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور همچنین با از قدردانی همکاری صمیمانه رسانه ملی با کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: رسانه ملی با ترویج فرهنگ قرآنی همانند کمیته امداد در مسیر فرهنگ خیر و احسان است و این فرهنگ در برنامه اصلی و متن صدا و سیما قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : کمیته امداد
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .