چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم:
زوجین استفاده از فضای مجازی را مدیریت کنند/فرهنگ سازی و ایجاد محیط امن در استفاده از فضای مجازی
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم با اشاره به مدیریت زمان در استفاده از فضای مجازی توسط زوجین، گفت: زوجین آستانه رضایتمندی و تعامل با یکدیگر و همچنین مدیریت استفاده از هر فضایی را چه فضای مجازی و چه فضای حقیقی را آموزش ببینند.

معصومه ظهیری در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به مسئله شبکه های اجتماعی و طلاق ، اظهار داشت: خانواده یکی از مهم‌ترین و قوی‌ترین بنیان‌ها می باشد.

وی ادامه داد: برخی مسائل در تزلزل و فروپاشی یک خانواده به نوعی دخالت دارد اما در این خصوص نباید شبکه های اجتماعی را به صورت مستقیم و دلیل اصلی دانست.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی را نباید به‌صورت مستقیم و منفک دید، گفت: شبکه اجتماعی یعنی فرهنگ سازی، یعنی نوع مدیریت وقت و زمان ،یعنی عفیفانه زیستن و.. که همه این بحث ها باهم ارتباط دارند.

وی اضافه کرد: اگر امروز زوجین در نوع مهرورزی و روابط صحیح با یکدیگر و همچنین آستانه رضایتمندی در داخل خانه گام های مؤثر بردارند و روی این موضوع کار کنند نتیجه خوبی در استحکام بنیان خانواده به دست خواهند آورد.

ظهیری در ادامه عنوان داشت: همه در خانه چاقو داریم پس باید آمار خودکشی و دیگر کشی بالا برود اما چنین نیست چرا که در خانه نوع استفاده از وسایل تیز و برنده را به افراد یاد می دهیم و فضای امنی در داخل خانه ایجاد می کنیم.

وی افزود: پس در مقابله با این موضوع ما چاقو را حذف نمی کنیم بلکه فرهنگ سازی و فضای امنی را ایجاد می کنیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم با اشاره به فضای مجازی، خاطرنشان شد: در این مسئله ما فضای مجازی را حذف نمی کنیم بلکه چگونگی مدیریت زمان و مدیریت استفاده از فضای مجازی را باید یاد بگیریم.

وی ابراز داشت: در این مسئله باید زوجین آستانه رضایتمندی و تعامل با یکدیگر را هم بدانند و همچنین مدیریت استفاده از هر فضایی را چه فضای مجازی و چه فضای حقیقی را آموزش ببینند.

 انتهای پیام/160 /3

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .