چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
وزیر بهداشت درباره آستان قدس سیاسی حرف می‌زند/ دولت اجازه نداد حاشیه‌نشینی در مشهد سامان یابد
قم فردا: نماینده مشهد با بیان اینکه وزیر بهداشت درباره آستان قدس سیاسی حرف می‌زند، گفت: وزیر بهداشت حتماً می‌داند که همکارانشان در دولت اجازه ندادند حاشیه‌نشینی در مشهد با گذشت ۳ سال از تصویب ایجاد سازمان رسیدگی به حاشیه‌نشینی سامان یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان اخیر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روز افتتاح شورای پنجم شهر مشهد گفت: طبق اعتراف خودِ آقای قاضی‌زاده هاشمی کمترین خدمات بهداشتی و درمانی در دوره وزارتش در مقایسه با دیگر استان‌های کشور به استان خراسان رضوی و شهر مشهد اختصاص یافته است.

* قاضی‌زاده هاشمی اذعان داشت که وزارت بهداشت در مشهد ضعف داشته است

وی ادامه داد: خود آقای قاضی‌زاده در صحبتی که با هم داشتیم اذعان داشت هم در زمینه خدمات و هم در زمینه مدیریت، ضعف‌های بزرگی در شهر مشهد و استان خراسان رضوی از سوی وزارت بهداشت وجود داشته است، پس کسی که خود به مجموعه‌ای انتقاد می‌کند ابتدائاً باید بداند که آیا این انتقاد به خود وی نیز وارد است یا نه؟

پژمانفر گفت: خواسته ما از وزیر محترم بهداشت این است ایشان که عملکرد آستان قدس رضوی را در این یک سال تصدی مسئولیت از سوی آقای رئیسی، به تندی نقد می‌کند؛ خودش گزارش دهد در طول چهار سال دوره وزارتش چه کاری برای مشهد کرده‌ است؟

* آستان قدس در هزینه کردن درآمدهای موقوفاتش آزادی کامل ندارد

وی ادامه داد: آقای قاضی‌زاده هاشمی خود، انسان متشرعی است و می‌داند که درآمدهای آستان قدس که از موقوفات است باید در مسیرهای مشخصی هزینه شود و ایشان که می‌گوید پول‌های آستان قدس باید در مجاری خاصی خرج شود بهتر از همه می‌داند که آستان قدس چنین آزادی برای هزینه‌کرد درآمدهای خود در هر موضوعی ندارد.

وزیر بهداشت حتماً می‌داند که همکارانشان در دولت اجازه ندادند موضوع حاشیه‌نشینی در شهر مشهد با گذشت سه سال از تصویب ایجاد سازمان رسیدگی به حاشیه‌نشینی سامان یابد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای قاضی‌زاده هاشمی ابتدائاً باید ببیند که نظر واقف چیست، بعد بگوید چرا آستان قدس در حوزه بهداشت و درمان کمک نمی‌کند ؟

پژمانفر با یادآوری اینکه سه سال از دوران مسئولیت وزارت قاضی‌زاده هاشمی در دوره مسئولیت مرحوم ایت‌الله واعظ طبسی در استان قدس بوده است گفت: چرا ایشان این سخنان را در آ‌ن دوره مطرح نکرد؟ و در این یکسال مدیریت آقای رئیسی چنین اظهاراتی می‌کند؟

وی تصریح کرد: من فکر می‌کنم آقای قاضی‌زاده هاشمی در این باره سیاسی سخن می‌گوید، چرا که اگر واقعاً بر مبنای کارشناسی بود باید در سه سال اول وزارت خود که همزمان با تولیت آیت‌الله واعظ طبسی بود نیز چنین صحبت‌هایی می‌کرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر بهداشت همواره تاکید داشته است که نباید در شهر مشهد سیاسی رفتار کرد و مدیریت انجام داد گفت: اگر ایراداتی که آقای قاضی‌زاده هاشمی به آستان قدس می‌گیرد در دوران آقای واعظ طبسی نبوده است چرا الان با این سخنان فضاسازی می‌کند؟‌ آیا در عرض همین یک سال به نتیجه رسیده است که آستان قدس رضوی باید بهداشت و درمان مشهد کمک کند ؟

وی اضافه کرد: البته باید توجه داشت که امروز آستان قدس خدمات بسیاری در حوزه بهداشت و درمان ارائه کرده است که اصلاً در مقابل دستگاه‌های دیگر قابل مقایسه نیست و بخش عمده‌ای از درمان در شهر مشهد و حومه برعهده آستان قدس رضوی قرار دارد.

پژمانفر در ادامه گفت: آقای قاضی‌زاده هاشمی همچنین گفته است مشهد به‌جز آقای روحانی حامی دیگری ندارد در حالی که در دوران همین دولت آقای روحانی ظلم‌های بسیاری به مشهد نشد و هیچ دولتی به اندازه این دولت در طول یک سال یعنی سال 2017 میلادی که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام بود در حق این شهر کوتاهی نکرد.

وی عنوان داشت: آقای قاضی‌زاده هاشمی حتماً می‌داند که همکارانشان در دولت اجازه ندادند موضوع حاشیه‌نشینی در شهر مشهد با گذشت سه سال از تصویب ایجاد سازمان رسیدگی به حاشیه‌نشینی در شهر مشهد سامان یابد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: علی‌رغم اینکه بخشی از بار مالی اختصاص اعتبارات زیارت در مشهد طبق برنامه پنجم توسعه باید از سوی دولت تامین می‌شد، ولی چنین اتفاقی رخ نداد.

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت: اگر آقای روحانی به همه نقاط کشور کمکی کرده است، خود آقای قاضی‌زاده می‌داند که به مشهد کمکی صورت نگرفته است و امروز مشکلات فراوانی ناشی از کوتاهی‌های دولت در رسیدگی به مشکلات در مشهد بروز یافته است.

لازم به ذکر است سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی دوم شهریورماه، در آیین گشایش و آغاز به کار شورای پنجم شهر مشهد گفته بود: یکی از مشکلات ما این است که آستان قدس رضوی تنها خود را مسئول بقعه متبرکه می‌داند؛ آستان قدس در قبال کل زائران مسئولیت دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم افزوده بود: آستان قدس رضوی باید به رأی مردم احترام بگذارد و به مدیریت شهری جدید کمک کند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : وزیر بهداشت
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .