چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
در مذمت بی تفاوتی ما در قبال فجایع میانمار؛
زجرآورتر از زنده سوزی مسلمان میانماری
آن سوی قاره کهن عده ای تنها به جُرم مسلمانی، زنده زنده در آتش می سوزند و خبری نیست از غوغاسالاری مدعیان حقوق بشر و گویا ، گردِ مرگ پاشیده اند بر این کره خاکی و این بشر دوپا که کاملاً بی تفاوت از کنار یک نسل کشی تمام عیار می گذرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  ما را چه شده است نمی دانم. این روزها تصاویر دلخراش و زجرآور کشتار مظلومانه مسلمانان میانماری ، دست به دست در شبکه های اجتماعی می چرخد و هر چند هنوز به یک موج اثرگذار تبدیل نشده ، اما تلویزیون ما همچنان خندوانه پخش می کند ، شاید توجیهی دارند دوستان و ما نمی دانیم ...... مسئولان و دیپلمات های ما هم که مشغول امور روزمره شان هستند ، ما هم که سرمان گرم رونق بخشی به جیفه ی دنیاست و در اندیشه کسب حال خوب و چه دروغی است حال خوب داشتن در دنیایی که این چنین است!
آن سوی قاره کهن اما عده ای تنها به جُرم مسلمانی، زنده زنده در آتش می سوزند و خبری نیست از غوغاسالاری مدعیان حقوق بشر و گویا ، گردِ مرگ پاشیده اند بر این کره خاکی و این بشر دوپا که کاملاً بی تفاوت از کنار یک نسل کشی تمام عیار می گذرد.
خُب طبیعی است که در این اوضاع و احوال، اسراییل از مسلمان سوزی و نسل کشی آن ها در میانمار خرسند است چه آن که در مقابل نژاد پرستی و خویش برتر بینیِ یهود، تنها مسلمانان را دشمن می دارد و گرنه اکثریت مسیحیان که هماهنگ هستند با آرمان های صهیونیسم یا مجبور به هماهنگی با اویند
اعتراف صریح روزنامه هاآرتص شاید پرده از بخشی از حقیقت مسلم بر روی ما بردارد آن جا که نوشت:" وزارت جنگ اسراییل تامین کننده سلاح شبه نظامیانی است که در حال قتل عام مسلمانان روهینگیا در میانمار هستند."
نیازی به مسلمان بودن هم نیست، اندکی انصاف و وجدان و ضمیر آگاه اگر وجود داشته باشد در برابر فجایعی که در میانمار می گذرد باید نماینده رساترین بانگ های اعتراضی شد، حتی در تنهایی، بی آن که صدایت را پژواکی باشد.
خبرها اما بسیار دردآور است... قتل عام و زنده سوزی دست کم 5 هزار کودک و زن و مرد مسلمان میانماری تنها در همین چند روز به دست شبه نظامیان بودایی این کشور و البته با حمایت جدی ارتش آن... مصیبتی که سالیانی است البته وجود دارد و هر از گاهی به بهانه ای رسانه ای می شود.
در دهه ولایت نباید اوقات تلخی کرد اما مگر مشاهده مرگ آن کودک میانماری می گذارد...
لعنت به این دنیایی که چهره های زشت و پلیدش این روزها بیشتر شده.... لعنت به آن ها که فقط شکل و ظاهرشان شبیه انسان است و حقیقتاً گمراه تر و پست فطرت تر از هر حیوان درنده ای هستند......لعنت به رسانه هایی که قلبِ حقیقت می کنند و حقیقت مظلوم کُشی را نمایش نمی دهند و اذهان ما را به امور بی اهمیت جلب می کنند!
و این لعنت ها ادامه دارد و چه می شود کرد که همه سرگرم زندگی دو روزه دنیا شده ایم و گاه گُداری اگر هم می خواهیم حرکتی کنیم، مصلحت طلبی و عافیت گزینی سد راهمان می شود و آن تاثیر لازم را لاجرم نداریم.
در آموزه های دینی ما حتی اگر میانماری های مظلوم، مسلمان هم نبودند به عنوان انسان هایی که به ناحق به آن ها ظلم شده ، باید مورد حمایت جدی ما به عنوان یک مسلمان قرار می گرفتند و به راستی جرم آن کودکی که خفه می شود و در آتش می سوزد، چه بوده جز دین پدر و مادرانش.
ما مظلوم یاوری و ظالم ستیزی را از مرام مولایمان علی (ع) آموخته ایم که فرمود: "کونا للظالم خصما و للمظلوم عونا"
به هر حال در دنیای کثیفی که سکوت جامعه جهانی، زجرآورتر از دیدن تصاویر قتل عام کودکان و زنان بی دفاع است، ما نمی توانیم و نباید بی تفاوت باشیم که اگر این گونه شد و حتی کم تفاوت هم شدیم، دیگر حق نداریم داعیه مسلمانی داشته باشیم و این درسی است که از رسول مهربانی ها و برترین مخلوق حق تعالی حضرت محمد(ص) فرا گرفته ایم که فرمود: "مَنْ أَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ"
سید محمد مهدی موسوی

انتهای پیام/

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .