چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
دادستان کل کشور:
امروز در دستگاه قضائی نیازمند قاضی انقلابی هستیم/ خمیر مایه حکومت در نظام جمهوری اسلامی عدالت است
دادستان کل کشور با بیان این که خمیر مایه حکومت در نظام جمهوری اسلامی عدالت است، گفت: امروز در دستگاه قضائی نیازمند قاضی انقلابی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام منتظری در همایش تربیت حقوقدان طراز انقلاب اسلامی با اشاره به حدیثی از امام کاظم(ع)، اظهار داشت: در این حدیث آمده است که یا فلان در مسیر زندگانی تقوا را پیشه کن ودر مسیر حق سخن بگو وگام بردار ولو اینکه انسان در مسیر حق ، حقگویی و حق جویی دچار گرفتاری هم شود.

وی ادامه داد: بنا نیست که انسان در مسیری که در نظر دارد دچار مشکل نشود، بیشتر سختی ها ودشواری ها در مسیر پیامبر آن است و هر کسی که به این مسیر نزدیک باشد دشواری ها ی او بیشتر است چرا که نجات و رستگاری و سعادت در مسیر حق گویی و حق شناسی است.

دادستان کل کشور با اشاره به نکته مقابل مورد اشاره امام، گفت: باطل را رها کن مسیر باطل و انحرافی را نادیده بگیر ولو اینکه ظاهرا چندروزی نجات تو در آن است اما این به بهای آن چیزی نباشد که تو بخواهی با پیمودن مسیر باطل به آن برسی، بدان هلاکت واقعی تو در این مسیر است.

وی اضافه کرد: خداوند در دو جا از قرآن از کلمه یامکم استفاده کرد ه است یعنی خداوند به شما امر می کند که این کار را انجام دهید و هر دو این موارد نیز در بحث اجرای عدالت است.

خمیر مایه حکومت در نظام جمهوری اسلامی عدالت است

حجت الاسلام منتظری با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی عدالت خمیر مایه حکومت است،گفت: تصور نکنیم فقط قوه قضائیه وظیفه اجرای عدالت را دارد البته مصداق آن قاضی است .

وی تاکیدکرد: شما حقوقدانان در مسیری گام گذاشته اید که قاضی باشد، وکیل باشید و یا مشاور باشید بدانید که خمیر مایه کار شما عدالت است؛ اگر در وجود خودنمی بینید که توان اجرای عدالت را داشته باشید در این مسیر گام نگذارید.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه دراین عرصه زمینه فساد فراهم است، بیان داشت: ممکن است یک قاضی وهرکسی در پرونده ای دچار فساد و یا آلوده برخی مسائل شود؛ مسیر شما حقوقدانان بسیار سخت و پر از سنگ و موانع بسیار است.

وی افزود: امیرالمومنین می فرماید باید در این مسیر پای خود را محکم بگذارید شاید در این مسیر برای خود شما هم تهدید وجود داشته باشد، ممکن است زمینه های آلوده شدن فراهم شود، البته کسی که مسیرش مشخص و سالم باشد خداوند او را کمک می کند.

امروز جامعه حقوقدانان کشور نیازمند جوانانی با روحیه بسیجی است

حجت الاسلام منتظری با اشاره به اینکه شما در جامعه ای می خواهید خدمت کنید نیازمند حقوقدان با روحیه بسیجی است، خاطرنشان شد: امروز جامعه حقوقدان کشور اعم از دستگاه قضائی ، کانون وکلا و بازار مشاورین حقوقی به شدت نیازمند جوانان برومند معتقد با تفکر بسیجی است.

امروز در دستگاه قضائی نیازمند قاضی انقلابی هستیم

وی اضافه کرد: با کمال تاسف باید بگویم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلایلی نتوانستیم بازار نیاز حقوقدان کشور را با تفکر این گونه جوانان پر کنیم؛ ما در دستگاه قضائی نیازمند قاضی انقلابی هستیم؛ در عرصه وکالت بشدت نیازمند انسان های بسیجی و معتقد مبانی انقلاب هستیم؛ بنده امروز کمبود قضات انقلابی و وکلای انقلابی بنده را حس می کنم.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه ده هزار قاضی در دستگاه قضایی داریم، عنوان داشت: مقام معظم رهبری در یک ملاقات توصیه ها و رهنمودهایی را فرمودند که یکی از آن جمله های ایشان این بود که امروز دستگاه قضای باید صد درصد انقلابی باشد؛ ابن جمله ایشان حجت برای ما می باشد.

وی ادامه داد:این گونه همایش ها باید زودتر از این ها در سازمان بسیج حقوقدانان برگزار میشد؛ دیر حرکت کرده ایم و آسیب این دیر حرکت کردن را هم می بینم.

دادستان کشور با اشاره به اینکه کانون وکلا در نظام جمهوری اسلامی حرکت و خدمت می کند ، گفت: این چه کانون وکلایی است که در برابر حوادث بسیار مهم و سرنوشت ساز هیچ حرکت نمی کند؛ یکی از اعضای کانون وکلا به دامن صهیونیست پناه می برد و خود را وابسته آن می داند اما این کانون یک بیانه ای نمی دهد که این خانم از ما نیست.

وی افزود: در دنیا می بینیم که وضعیت به چه سمت و سویی میرود؛ آن زن ضد بشر و بشریت را که به او مدال افتخار هم می دهند ؛این مجامع دروغین حقوق بشر که اگر یک غربی و اروپایی و امریکایی در گوشه ای از جهان خون از دماغ او بیاید علیه آن کشور بیانیه می دهند اما حالا ساکت هستند.

حجت الاسلام منتظری ادامه داد: آمریکا و هم پیمانانش در عراق این همه ستم و ظلم و جنایت کردند و حال رفته اند در دادگاه های بین المللی طرح دعوا کرده اند که ایران مقصر است و باید خسارات کشته های ما در جنگ را بدهند به همین دلیل سرمایه های ایران را که در آن جا بلوک شده است را به نفع خانواده های این افراد که به عراق تجاوز کرده اند برداشته اند، این حقوق بشر دنیا است.

وی با اشاره به جنایت ها وظلم هایی که در میانمار صورت میگیرد، بیان داشت: شما حقوقدانان بسیجی باید با اندیشه خود فریاد گر این ظلم و ستم باشید، البته در جمهوری اسلامی فریاد ها بلند شده است.

امروز ثروت اندوزی آسیب جدی حقوقدانان کشور است

دادستان کشور افزود: شما حقوقدانان در یک جهان این چنین می خواهید پا به عرصه بگذارید، کار شما سخت است، با خدا پیمان و عهده ببنید در هر مقامی از حقوق که هستید گره های حقوقی مظلومین را باز کنید و به دنبال ثروت اندوزی نباشد که اگر این گونه باشد در هر پستی باشید آلوده خواهید شد؛ امروز این مسئله یک آسیب جدی است که بازار وکالت را تهدید می کند.

انتهای پیام/160/ 4

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .