چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
همایش آموزشی زوج های شاهد و ایثاگر در قم برگزار شد
قم فردا: همایش آموزشی فرزندان مزدوج شاهد و ایثارگر با مشارکت بنیاد شهید وامور ایثارگران و معاونت پیشگیری دادگستری قم در سالن همایش قضات معاونت پیشگیری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، این همایش به منظور تاثیر مهارت های زندگی در پایداری نظام خانواده و آشنایی با آسیب های فضای مجازی با حضور سردار هاشمی مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان و حجت الاسلام یزدی معاونت پیشگیری از وقوع جرم  دادگستری قم برگزار شد .
:مدیر کل بنیادشهید وامور ایثارگران استان قم با اشاره به اینکه در این دوره آموزشی 350 نفر از زوج های شاهد و ایثارگر حضور دارند ،‌ گفت
برگزاری دوره های آموزشی برای اقشار مختلف ایثارگران در طول سال از سوی بنیاد شهید وامور ایثارگران متناسب با نیازهای جامعه هدف صورت می گیرد که در شش ماهه اول امسال تعداد بیش از 2000نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر در این دوره ها شرکت کرده اند
سردار سید جواد هاشمی افزود: دنیای امروز دنبال ایجاد آسایش برای بشریت است و انسانها را با مادیات پیوند می دهد، در حالیکه گمگشته بشر آرامش است نه آسایش و قرآن کریم بر این مساله تاکید دارد.

   وی ادامه  داد: برای رسیدن به آرامش و زندگی سعادتمند باید از الگوهای اسلامی چون حضرت فاطمه (س) و امام علی (ع) الگو گرفت ،‌در نقش همسری، ‌مادری و پدری،‌ تربیت نسلهای متعهد و سالم،‌ قناعت،‌ساده زیستی و... باید از این الگوهای دینی بهره برد.

وی تاکید کرد: الگوهای ما غرب و شرق نسیتند،‌ آنها با ارایه الگوهای نامناسب و سبک زندگی مخرب موجب پوچ گرایی و نابودی بنیان خانواده در جوامع خود شده اند و امروز باید با بیداری تهاجم فرهنگی دشمنان را شناخت و در مقابل آن ایستاد و از منابع غنی اسلامی بهره برد.

سردار هاشمی با تاکید بر اینکه خانواده ها با وجود همه هجمه های دشمنان به الگوهای اسلامی تمایل دارند، ادامه داد: تاکید بر تقوای الهی در بین خانواده های مسلمان،‌ حفظ عفاف و حجاب ، در تحکیم خانواده و سلامت جامعه موثر است،‌ زوج های شاهد و ایثارگر باید در این عرصه پیشرو و الگو  باشند.

   معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم نیز در این مراسم گفت: ازدواج سنت حسنه است و مورد تاکید اسلام و خداوند وابستگی بین زوجین را ایجاد می کند و می فرماید که همسران یک حقیقت هستند، ‌اسلام همسران را مایه آرامش یکدیگر می داند.    

     حجت الاسلام والمسلمین یزدی افزود:  برای تقویت بنیان های خانواده باید همسران برخورد صحیح با یکدیگر داشته باشند، باید در رفتار با هم مراقبت داشته باشند،‌ یکدیگر را با نام های نیکو و زیبا صدا کنند،‌ همسران هر کدام یک بال زندگی هستند و تکمیل کننده یکدیگر  می باشند.

 وی اضافه کرد: در تجرد هیچ کمالی نیست رسول خدا(ص) فرمودند اگر در تجرد کمال بود دخترم فاطمه مجرد می ماند،‌ دنیا محل سختی است و در این سختیها انسانهای ساخته می شوند و صیقل می یابند.                               

 وی بیان د اشت: همسران نسبت به خانواده خود مسوول هستند و نباید نسبت به آن بی دقت باشند،‌ باید نسبت به مسایل دینی یکدیگر حساس باشند و پیگیری نمایند،‌ همسران در مسایل معنوی نسبت به یکدیگر مسوولیت دارند و باید تکمیل کننده یکدیگر باشند .

حجت الاسلام یزدی در خصوص مراقبت ها در استفاده از فضای مجازی گفت: بسیاری موارد را شاهد هستیم که فضای مجازی باعث از هم پاشیدن پیوندها ی عاطفی بین زوجین شده است،‌ فضای مجازی هم تهدیدی بسیار خطرناک است و هم فرصت خوبی برای بهره برداری سالم می باشد.

وی تصریح کرد: همسران در استفاده از فضای مجازی باید دقت بیشتری داشته باشند و این فضا را جایگاه ارتباط اجتماعی نکنند،‌ استفاده نامناسب از فضای مجازی امروز روابط همسران را مخدوش ساخته و موجب اختلافات بسیاری شده است.

حجت الاسلام یزدی اظهار داشت:  استفاده فرزندان از فضاهای مجازی و ابزار تکنولوژی ارتباطی  باید با نظارت والدین  صورت گیرد،‌امروز  با توجه به استفاده از این فضاها در مدارس و پیگیری تکالیف و قابلیت های آن بهره مندی از آن مطلوب است، اما باید با نظارت خانواده صورت گیرد و فضای خصوصی برای نوجوانان ایجاد نشود. 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .