جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خواستار شد:
روحانی در سخنرانی خودش پاسخ گستاخی ترامپ را بدهد / سخنان ترامپ بی‌شرمانه و غیرواقعی بود / آمریکا پشتیبان اصلی داعش است
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بی‌شرمانه و غیرواقعی خواندن اظهارات ترامپ در سازمان ملل، گفت: روحانی در سخنرانی خودش پاسخ گستاخی ترامپ را بدهد.

حسینعلی شهریاری در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در خصوص اظهارات مداخله‌جویانه و ضد ایرانی رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اظهار داشت: متأسفانه اظهارات ترامپ قبل از رسیدن به صندلی ریاست جمهوری آمریکا و بعدازآن متفاوت شد.

وی ادامه داد: ترامپ ابتدا بااینکه معتقد بود داعش را باراک اوباما و کلینتون به وجود آوردند اما بعد آن رسیدن به ریاست جمهوری مواضع متفاوتی در خصوص داعش گرفت.

شهریاری افزود: ترامپ قبل از ریاست جمهوری نیز می‌دانست باید رویه ضد ایرانی را در پیش بگیرد بالاخره دلارها و پول‌های سرمایه‌داران اسرائیلی و دولت عربستان وی را در انتخابات پیروز کرد و هم‌اکنون هم چاره‌ای ندارد جز این‌که موضع‌گیری‌ها تندی علیه کشورمان داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که عربستان در یمن کودک کشی می‌کند و جنگنده‌های آمریکا غیرنظامیان و نیروهای عراقی را در عراق بمباران می‌کنند، وی ایران را متهم به حمایت از تروریسم و جنایت می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس بابیان این‌که مواضع ترامپ نسبت به ایران و برجام مشخص بود، بیان داشت: متأسفانه از همان ابتدا مسئولان ما موضع‌گیری‌های قاطع و محکمی علیه اظهارات ترامپ نداشتند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری هم در فرمایشات خودشان در دانشگاه علوم انتظامی تاکید کردند که مقامات جمهوری اسلامی ایران مواضع محکم و جدی در خصوص اقدامات و صحبت‌های آمریکا داشته باشند.

شهریاری به سخنرانی امروز روحانی در سازمان ملل اشاره کرد و بیان داشت: امیدواریم آقای روحانی در سخنرانی خودشان در سازمان ملل پاسخ کوبنده و محکمی به اظهارات ترامپ بدهد که این باعث خوشحالی تمام نیروهای انقلاب و ایرانیان در داخل و خارج از می‌شود.

وی با بی‌شرمانه خواندن اظهارات ترامپ ابراز داشت: ایران اسلامی مدافع حقوق بشر و تنها کشوری است که به‌صورت عینی و عملی با داعش و تروریسم مبارزه می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: دور از انصاف است که کشوری مانند آمریکا که خودش داعش را به وجود آورده، تقویت کرده و پشتیبانی کرده، جمهوری اسلامی ایران را به حمایت از تروریسم متهم کند.

وی خواستار پاسخ قاطع مسئولان شد و بیان داشت اگر مسئولان کشور به‌خصوص دولت‌مردان مواضع محکم و جدی بگیرند قطعاً دشمنان عقب‌نشینی می‌کنند، تجربه نشان داده وقتی ایران مواضع قاطعی داشته این‌ها عقب‌نشینی کرده‌اند.

 

انتهای پیام/150 /4

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .