چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
سایه لوازم التحریر خارجی بر سر لوازم التحریر ایرانی در نمایشگاه پاییزه
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با توجه به اینکه نمایشگاه لوازم التحریر برپا شده در قم با عنوان نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی می باشد اما به راحتی می تواند لوازم التحریر با تصاویر غربی را دید که در نمایشگاه نفوذ کرده اند.

هر ساله در انتهای شهریور ماه نمایشگاه هایی در سطح شهر برپا می شود تا دانش آموزان، دانشجویان و دیگر محصلین لوازم التحریر و لوازم مورد نیاز خود برای شروع سال جدید تحصیلی را از انجا خریداری کنند؛ امسال هم همانند سال های قبل در استان قم هم این چنین نمایشگاهی برپا شده است.

یکی از این نمایشگاه ها نمایشگاه پاییزه می باشد که در نمایشگاه بین المللی استان قم برپا شده است، البته در این نمایشگاه به صورت تخصصی لوازم التحریر ارائه نمی شود ولی در بعضی از غرفه های نمایشگاه مختص لوازم التحریر هم می باشد.

با توجه به اینکه این نمایشگاه با نام نمایشگاه لوازم التحریر ایرانی برپا نشده است ولی باید در این نوع نمایشگاه ها حتما لوازم التحریر تولید داخل ارائه شود و لوازم التحریر با برندهای خارجی و یا شخصیت های کارتونی خارجی وجود نداشته باشد البته ناگفته نماند که در این نمایشگاه لوازم التحریری با تصاویر شخصیت های کارتونی ایرانی و یا شهدا و... وجود دارد اما نباید در این نمایشگاه این چنینی مسائلی دیده شود.

از طرفی هم لوازم التحریری با شخصیت های غربی نسبت به لوازم التحریر ایرانی که در نمایشگاه قرار دارد از کیفیت کمتری برخوردار است و قیمت آنها نسبت به تولیدات داخلی ارزان تر می باشد که این بازدیدکننده را نسبت به خرید آنها ترغیب می کند که این امر به ضرر تولیدکننده داخل می باشد و همچنین با سیاست های اقتصادی کشور همسو نمی باشد.

در هر حال باید این مسئله با جدیت بیشتری پیگیری شود تا مانع از ورود کالای خارجی در لوازم التحریر به کشور انجام گیرد چراکه چشم تولید کننده داخلی چشم به برپایی و فروش در نمایشگاه های این چنینی است.

 

انتهای پیام/160 /2

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .