چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قم:
تکیه بر ظرفیت های درونی ؛ درسی که از دفاع مقدس آموختیم/ "یاحسین" آخرین کلام شهدا در لحظه شهادت بود
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قم با اشاره به اینکه "یاحسین" آخرین کلام شهدا در لحظه شهادت بود، گفت: تکیه بر ظرفیت های درونی ؛ درسی که از دفاع مقدس آموختیم.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری یکی از رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یکی از بنیان هایی است که ممکن است به ظاهر برای ملت و کشور ما تلخ بوده باشد اما در واقعیت در سال های دفاع مقدس و جنگی که برما تحمیل کردند موجب استحکام، قدرت و شهرت کشور اسلامی ایران در جهان شد.

وی ادامه داد: این جنگ تحمیلی زمینه برد و تضمین آزادی و استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که از اهداف بلند و بزرگ این حرکت بود در کنار این حرکت توانست اجرایی و عملیاتی شود.

این رزمنده دوران هشت سال دفاع مقدس با اشاره به ظرفیت این جنگ برای ایران، افزود: یکی از ظرفیت های بزرگی که این جنگ در پی داشت توانست توانمندی ها و ظرفیت های درونی که برگرفته از اراده الهی بود برای مردم ما و دنیای مقابل روشن کند.

وی در ادامه اضافه کرد: مدد های الهی که در طول سال های دفاع مقدس به رزمندگان می شد یکی از موضوعاتی است که توانست همه را ثبیت و روی پا ثابت قدم نگه دارد تا در برابر هجمه های سنگین  و همه جانبه دشمنان و در راس آن استکبار و آمریکا جنایتکار و اسرائیل خون خوارایستادگی و مقاومت کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه قم بیان داشت: نسل جوان امروز باید به تامل بنشینند و در مورد اتفاقات گذشته به فکر فرور بروند که این چنین هم است و شکر خدا نسل جوان ما از فطرت پاکی برخورد دار می باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر دشمن فرصت دیگری را پیدا کند و خدانکرده چنین حرکتی را انجام دهد قطعا جوانان امروزی ما پرشورتر، با عظمت تر و با نگاه عمیق تر با دشمن رویارویی خواهندکرد و این درسی بودکه نسل جوان دیروز به نسل جوان امروز دادو این عبرتی بود که جوانان ما با فداکاری، سلحشوری، پایمردی، مقاومت و پایدرای به همه جهانیان و زیادخواهان جهان و زورگویان و استکبار جهانی داده است.

این رزمنده دوران دفاع مقدس با اشاره به خاطره ای دوران جنگ تحمیلی، گفت: خاطره از آن دوران بسیار است ولی بسیاری ازرزمندگان و دوستان خودم که از نزدیک شاهد شهادت آنها بودم در زمان شهادت خود تنها یک پیام و سخن داشتند آن هم سفارش آنها به رهروی به چون چرا از ولایت امر بود و همچین سفارش به امام خمینی(ره) را آن روز به همه می کردند.

وی ادامه داد: یکی از این شهدا که خیلی هم ماهم مانوس بودیم هشت بار مجروح شد و در آخر هم به شهادت رسید و درآخرین لحظات عمرش به نزدیک ایشان رفتم که زیر لب زمزمه می کرد یا حسین، که این آخر جمله ای بود که بر لب های این شهید جاری شد.

حجت الاسلام اکبری تصریح کرد: از سفارشات مهم شهدا ولایت امر، ولایت محوری ولی امر مسلمین بود و اینکه هر قدمی که بر می داریم بر اساس آگاهی باشد که آگاهی هم در پرتو ولایت مداری و ولایت مندی می باشد.

انتهای پیام/160

برچسب ها : دفاع مقدس , استقلال
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .