جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
کارشناس مسائل سیاسی درگفتگو با قم فردا مطرح کرد:
خواص باید مرزبندی مشخصی با فتنه گران داشته باشند / همنشینی با حامیان فتنه 88 قابل پذیرش نیست
کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که همنشینی با حامیان فتنه 88 قابل پذیرش نیست، گفت: خواص باید مرزبندی مشخصی با فتنه گران داشته باشند.

دکتر فائزه عظیم زاده اردبیلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  در توضیح همنشینی علی لاریجانی، عبدالعلی علی عسگری با سید محمد خاتمی در حسینیه جماران اظهار داشت: وقتی انسان چهارچوب فکری و سیاسی شکل گرفته‌ای برای خود داشته باشد باید ثبات خود را در هر برهه‌ای از زمان زندگی حفظ کند و اگر این چهارچوب فکری، سیاسی متزلزل باشد در زمان‌های مختلف قالب‌های مختلفی خواهد گرفت.

وی بیان داشت: حضور حامیان فتنه 88 در مراسم جمعه شب جماران امری کاملاً طبیعی به نظر می‌رسید زیرا آن‌ها به دنبال مجامعی برای دیده شدن مقابل دوربین می‌گردند اما جای سؤال‌های بسیاری از رئیس مجلس و رئیس صدا سیما به جای می‌ماند که آیا شما چهارچوب فکری و سیاسی شکل گرفته‌ای در برابر مواجه با سران فتنه برای خود ندارید؟

این کارشناس سیاسی با طرح سوالاتی خطاب به آقایان لاریجانی و علی عسگری گفت: آیا تعریفی از سران فتنه برای خود ندارید و آیا در برابر افرادی که در کنار آن‌ها نشسته‌اید و می‌دانستید دوربین‌ها تصاویر شما را ثبت خواهند کرد هیچ گونه تزلزلی از نظر سیاسی و اجتماعی در دیدگاه خود ندارید؟

وی تصریح کرد: افرادی که در برابر دوربین سعی دارند با سران فتنه هم کلام، هم عکس و همنشین بشوند و به احوال پرسی و خوش و بِش بنشینند آیا توجیهی برای کار خود دارند؟

عظیم زاده اردبیلی در واکنش به این همنشینی افراد گفت: به شدت رفتار رؤسای مجلس و صدا و سیما را نه تنها تأیید نمی‌کنم بلکه سرکوب هم می‌کنم زیرا به هیچ عنوان این حرکت قابل پذیرش نیست.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) که فرمودند «از رفتاری که شما را در مظان اتهام قرار می‌دهد دوری کنید»، گفت: اگر به فرض این که رئیس مجلس و رئیس صدا و سیما هیچ نیتی از همنشینی با سران فتنه نداشتند و به صورت ناخودآگاه در کنار این افراد نشستند باز هم جای این سؤال باقی می‌ماند که چرا به این حدیث پیامبر اکرم (ص) توجه نکردند؟

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق با بیان این که آیا لاریجانی و علی عسگری نمی‌دانستند لنز دوربین‌ها در جماران آن‌ها را زیر نظر دارد، افزود: حتی اگر این آقایان جایی برای نشستن هم نداشتند هرگز نباید در کنار افراد سران فتنه قرار می‌گرفتند.

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .