چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
قاضی‌پور طی تذکری در صحن مجلس:
آقای لاریجانی! شما به خاطر تعامل با دولت خودکشی سیاسی می‌کنید
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر وظیفه مجلس در پیگیری مشکلات سپرده‌گذاران در موسسات مالی و اعتباری گفت: از رئیس مجلس می‌خواهیم همین امروز سوال از رئیس جمهور را در صحن مجلس اعلام وصول کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی طی اخطار و تذکری که در جلسه علنی امروز سه‌شنبه 4 مهرماه پارلمان مطرح کرد با اشاره به اصل 88 قانون اساسی درباره امکان طرح سوال یک چهارم نمایندگان مجلس از رئیس جمهور در صحن گفت: سوال ما درباره وضعیت موسسات مالی و اعتباری بود که شما (رئیس مجلس) دستور دادید آقای پزشکیان جلساتی را در این باره برگزار کند و چند جلسه با حضور رئیس بانک مرکزی برگزار و طی آن تاکید شد که مشکلات سپرده‌گذاران حل شود.

وی با ابراز تاسف از خروج موضوع مشکل موسسات مالی و اعتباری از حوزه بانک مرکزی اظهار داشت: امروز شاهد تجمع سپرده‌گذاران در برابر مجلس، قوه قضاییه و استانداری خراسان رضوی بودیم که به نظر می‌رسد عده‌ای آنها را برای تجمع تحریک می‌کنند.

قاضی‌پور با تاکید بر اینکه حق سپرده‌گذاران این است که به پول‌هایشان برسند و وظیفه مجلس نیز پیگیری حل این مشکل است خطاب به علی‌لاریجانی، گفت: ما از شما  می‌خواهیم که همین امروز سوال از رئیس جمهور را اعلام وصول کنید تا رئیس جمهور در این باره به ما توضیح دهد البته شما به خاطر تعامل با دولت خودکشی سیاسی نیز می‌کنید تا دولت زیر سوال نرود.

وی در بخش دیگری از اخطار و تذکر خود با انتقاد از اجرایی نشدن قانون برنامه ششم توسعه بیان داشت: یکی از این موارد موضوع کسری خدمت ایثارگران است که ستاد کل نیروهای مسلح آن را اجرا نمی‌کند و ما درخواست داریم کمیسیون امنیت ملی مجلس نشستی برای حل این مشکل برگزار کند چرا که مردم از ما می پرسند چرا این قانون اجرا نمی‌شود؟

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در بخش سوم اخطار و تذکر خود در جلسه علنی امروز مجلس به ضرب و شتم کارگران شرکت‌های آذراب و هپکو اشاره کرد و اظهار داشت: وزرای صنعت و اقتصاد باید درباره علت پرداخت نشدن حقوق کارگران این شرکت‌ها توضیح دهند زیرا این حق کارگران است که پولشان را بگیرند نه اینکه با آنان برخورد شود.

 

انتهای پیام/

منبع : فارس
برچسب ها : قاضی زاده
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .