سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷
آیت الله حسینی بوشهری در گفتگو با قم فردا:
امام حسین(ع) در روز عاشورا اهمیت و جایگاه نماز را در عمل نشان داد/هیئت ها و دستجات عزاداری نماز ظهرعاشورا را در هر مکانی برگزار کنند
امام جمعه قم با اشاره به اینکه هیئت ها و دستجات عزاداری امام حسین(ع) نماز ظهر عاشورا را در هر مکانی که هستند برگزار کنند، گفت: حرکت امام حسین(ع) در روز عاشورا و ایستادن به نماز نشان دهند اهمیت و جایگاه نماز است.

آیت الله حسینی بوشهری در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اهمیت اقامه نماز ظهر عاشورا، اظهار داشت: امام حسین(ع) در رابطه با نهضت و قیام خود اهدفی متعالی در نظر داشتند که یکی از این اهداف مهم سید الشهدا حفظ دین و احکام شریعت بود.

وی ادامه داد: به همین منظور مشاهده می کنیم که در روز عاشورا وقتی به حضرت اطلاع می دهند که وقت نماز ظهر است، امام حسین(ع) در حق آن فرد دعا می کنند و در گرما گرم جنگ و در حالی که دشمن با تمام امکانات خود در مقابل سید الشهدا می جنگید و صحنه، کاملا صحنه جنگ بود، وجود مقدس امام حسین(ع) به نماز می ایستد و یاران با وفای حضرت مانند سعید ابن عبدالله جلوی حضرت می ایستد تا تیری از ناحیه دشمن به حضرت اثابت نکند تا نماز اقامه شود.

عضو خبرگان رهبری در ادامه بیان داشت: این حرکت امام حسین(ع) در روز عاشورا و ایستادن به نماز نشان دهند اهمیت و جایگاه نماز است.

وی افزود: جامعه انقلابی و عزادار ما که ایام محرم را عزاداری می کنند و هیئت به راه می اندازند و بر سر و سینه می زنند، طبیعتا باید در همه جهات به وجود مقدس ابا عبدالله الحسین(ع) تاسی کنند.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه عزاداری برای امام حسین(ع) بسیار مهم و با عظمت است، گفت:با توجه به مهمترین درسی که امام حسین(ع) به ما آموخت و اهمیت و جایگاه نماز را در عمل به ما نشان داد، اینگونه نباشد که ما از الگو گرفتن از حرکت ابا عبدالله الحسین(ع) فاصله بگیریم.

وی بیان داشت: بنابراین لازم است همه هیئت ها و دسته جات عزاداری در روز عاشورا در هر مکانی که هستند اقامه نماز کنند که البته چند سالی است که این حرکت ارزشمند در کشور راه افتاد است و دارای آثار و برکات ارزشمند فراوانی می باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به داستانی از امام علی(ع)، تاکید کرد: در جریان جنگ صفین هم وجود مقدس امام علی (ع) در هنگامه ظهر به آسمان نگاه می کند که ابن عباس به حضرت می گوید الان هنگامه جنگ است چرا به آسمان نگاه می کنید که حضرت می فرمایند من منتظر هستم تا هنگامه نماز فرا برسد تا به نماز بپردازم که ابن عباس می گوید الان فقط جنگ است و برای نماز فرصت است که حضرت امیرالمومنین علی(ع) می فرمایند جنگ ما بر سر به پا داشتن نماز و احکام دین است.

وی اضافه کرد: بنابراین همانطوری که امیرالمومنین علی(ع) و وجود مقدس سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) نسبت به اقامه نماز اهتمام ورزیدند، جامعه پیرو اهلبیت(ع) و عزادارن امام حسین(ع) هم لازم است تاسی کنند به آنچه وجود امام حسین(ع) به آن پرداخت.

انتهای پیام/160

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .