جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
راوی جنگ تحمیلی در گفتگو با قم فردا مطرح کرد:
ضرورت انتقال روایت حادثه عاشورا و دفاع مقدس برای نسل های آینده
راوی جنگ تحمیلی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب، روایتگری چهره به چهره ایثارگری و از جان گذشتگی یاران امام حسین (ع) به فرماندهی امام خمینی(ره) باید انجام شود تا حوادث تاریخ سال 61 هجری قمری که در حادثه ی هشت سال دفاع مقدس ایران تکرار شده را به نسل های بعدی منتقل نمایند.

سید حمیدرضا اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، ضمن گرامیداشت یازدهم محرم روز  تجلیل از اسرا و مفقودین جنگ تحمیلی اظهار داشت: امام حسین (ع) با تواضع مأموریت شهادت را بسیار آسان عنوان کردند و از طرفی مأموریت اسارت و روایتگری حادثه ی عاشورا را برای حضرت زینب (س) و امام زین العابدین (ع) بسیار سخت و طاقت فرسا دانستند.

وی در ادامه مطلب فوق بیان داشت: شاعر بر اساس همین اصل، حادثه ی کربلا را این گونه توصیف کرده « سر نی در نینوا می ماند اگر زینب نبود، کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود» و این رسالت روایتگری را راویان هشت سال دفاع مقدس از امام سجاد(ع) و عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) به ارث برده اند.

راوی جنگ تحمیلی تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، روایتگری چهره به چهره ایثارگری و از جان گذشتگی یاران امام حسین (ع) به فرماندهی امام خمینی(ره) باید انجام شود تا حوادث تاریخ سال 61 هجری قمری که در حادثه ی هشت سال دفاع مقدس ایران تکرار شده را به نسل های بعدی منتقل نمایند.

وی ابراز داشت: بدون شک در هنگام روایت شدن و بازگو کردن خاطرات جنگ تحمیلی از مفقودالاثرها، شهدای گمنام، اسرا، مجروحین، معلولین جنگ و فداکاری رزمندگان سخن به میان می آید.

اسلامی افزود: همان گونه که رهبر معظم انقلاب می فرمایند«اسرای ما از آن کسانی هستند که نامشان در تاریخ انقلاب و ایران جاودانه خواهد ماند» و اینکه اسلام می فرماید « وَ لِلّهِ الْعِزَّةُ وَ لِرَسُولِهِ وَ لِلْمُوءْمِنینَ» یک وجه از عزت مؤمنین همین است. مؤمن در سخت ترین شرایط هم احساس می کند عزیز است و ذلت را نمی پسندد و همچنین خودش را نسبت به دشمن، خوار احساس نمی کند؛ چون اقتدار معنوی و درونی خودش را حفظ کرده و از دست نداده است.

وی حقیقت دفاع از وطن، اسلام و ناموس را جامع عمل پوشیدن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: امام حسین (ع) با این ویژگی مهم، آن را احیاء دین جدشان رسول خدا(ص) عنوان کردند و حاضر شدند فرزند، عیال و خانمان را فدای اسلام کنند تا اسلام برای بشریت پایدار بماند.

این جانباز جنگ تحمیلی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه اسرا از قیام عاشورای حسینی سال 61 هجری تا قیام جانانه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس، افزود: درود بر روان پاک مفقودین و شهدای کربلای امام حسین (ع) تا کربلاهای ایران اسلامی از کربلای خوزستان تا کربلای اشنویه در آذربایجان که مردانه برای حفظ اسلام جنگیدند و رشادت عظیم داشتند.

وی "جنگ" را واژه تلخی دانست که هر شنونده ای را مأیوس و ناامید می کند و ادامه داد: حضرت امام حسین (ع) و امام خمینی(ره) که از شاگردان مکتب سیدالشهدا (ع) بود با تدبیری که انجام دادند جنگ را دفاع از اسلام ترسیم کردند و خشکی و زشتی جنگ را به دفاع از حریم اسلام یعنی به دفاع مقدس تبدیل کردند.

اسلامی بیان داشت: زیبا شدن جنگ در دفاع از حریم اسلام، انگیزه مقدسی برای مجاهدان راه خدا شد تا سر از پای نشناخته خود را به جبهه ها برسانند و در این مسیر ، خود و تمام هستی را با افتخار فدای اسلام عزیز کنند.

وی در خاتمه اضافه کرد: اگر امروز ایران اسلامی عزت دارد همه از برکت وجود رشادت های رزمندگان در طول دوران جنگ و ایستادگی اسرای جنگی برای دفاع از اسلام می باشد.

 

انتهای پیام/110

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .