چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
کشف 162ميليارد ريال کالاي قاچاق در قم
قم فردا: جانشين فرماندهي انتظامي استان ارزش کشفيات کالاهاي قاچاق را طي يک سال گذشته بيش از 162ميليارد ريال در قم بيان کرد و گفت: بيشترين کشفيات مربوط به وسايل ورزشي و لوازم خانگي بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سرهنگ "صياد درويشي" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: بخش اعظم عملکرد پليس در حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي بوده و رويکرد آن به مسئله جرم و آسيب هاي اجتماعي کلي نگري و سيستمي است.

وي گفت: طي يک سال گذشته در حوزه پليس مبارزه با موادمخدر 6 تن و 800 کيلو کشف شده و اين مقدار کشفيات نسبت به مدت مشابه سال گذشته قابل ملاحظه است.

جانشين فرماندهي انتظامي استان قم افزود: در يک سال گذشته دستگيري سارقان 37درصد و کشفيات نيز 20 درصد افزايش داشته که بيشترين سرقت ها مروبط به داخل خودرو است.

سرهنگ درويشي با بيان اينکه پليس قم در رابطه با پيشگيري و اقدامات مقابله اي با بي نظمي هاي اجتماعي اقدامات خوبي انجام داده است، تصريح کرد:طي يک سال گذشته شرارت 5درصد کاهش و 9 درصد افزايش دستگيري داشته ايم.

وي گفت: در مدت مذکور 162ميليارد ريال کالاي قاچاق در استان قم کشف شده که بيشترين کشفيات مربوط به وسايل ورزشي و لوازم خانگي بوده است.

جانشين فرماندهي انتظامي استان قم با بيان اين که بخش اعظم موفقيت پليس در تعامل با رسانه ها و جامعه هدف مانند نهادهاي فرهنگي است، افزود: در مناطقي که جرمي وجود داشته باشد پس از تجزيه و تحليل آن، از طريق واحدهاي گشتي اقدامات لازم انجام مي شود.

سرهنگ درويشي گفت: امروز پليس دانش بنيان بوده و تمام اقداماتش براي کاهش جرم بر اساس برنامه و تحليل انجام مي شود.

وي سپس آموزش را در دو بخش پيشگيري اجتماعي که هدف ناظر بر اصلاح رفتارهاست و آگاه سازي همشهريان برشمرد و گفت:تعداد مجرميني که به چرخه جرم برمي گردند بيشترين فراواني را داشته است.

جانشين فرماندهي انتظامي استان قم افزود:در حوزه ترافيکي با عملکرد پليس و همکاري دستگاه هاي مربوطه شاهد کاهش 9 درصدي متوفيان در اين حوزه بوديم.

وي با بيان اين که در استان 50 عدد دوربين هاي نظارتي در حوزه انتظامي و راهور فعال هستند، ابراز اميدواري کرد: تا پايان سال تعداد آن به بيش از 120 مورد برسد.

سرهنگ درويشي گفت:مردم از طريق سامانه 197 بر سازمان پليس نظارت مي کنند به طوري که امسال 39هزار تماس از اين طريق داشته و تعداد تماس ها نسبت به مدت مشابه سال قبل 5درصد افزايش داشتيم و 7درصد تماس ها مربوط به رضايتمندي از عملکرد پليس و 21درصد کاهش نارضايتمندي بوده که نشان از افزايش اعتماد عمومي مردم است.

وي گفت: در حوزه پليس 110 از 600 هزار تماس مردمي 350 هزار تماس آن عملياتي شده و 260 هزار تماس يعني حدود 40 درصد توسط همکاران در اين بخش مشاوره و راهنمايي صورت گرفته است.

جانشين فرماندهي انتظامي استان قم با بيان اين که مشارکت مردم در توليد امنيت خودانگيخته است، گفت: مردم مي خواهند سهم خود را از امنيت ايفا کرده که پليس بتواند امنيت قابل قبولي را ارائه دهد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : پلیس , هفته ناجا
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .