چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
شهیدان گمنام، مصباح الهدای زمان!
شهیدان گمنام دفاع مقدس رسولانی از دیارغیرت ، شجاعت، صداقت، اخلاص، ایمان و عمل صالح هستند تا بعضی مردمان غفلت زده سست و مست در هیاهوی زندگی چند روزه دنیا را بیدار کنند و در بیابان ضلالت و سرگردانی نباشند و با تاسی به آنان با محوریت آموزه های قرآن کریم و پیامبر اعظم حضرت محمد صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام نجات یابند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، ((پیکر مطهر و معظم شهیدان هر جا آرام گیرد یاد مبارک و آرام بخش و بهجت انگیز خود را در فضا می پراکند و صفا و معنویت می آفریند. هر چه امروز کشور ما دارد و هر چه در آینده به دست بیاورد به برکت خون این جوانان شهید است.))جملاتی بود از سخنان رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای که عظمت و جایگاه والای شهیدان گلگون کفن دفان مقدس و ضرورت بزرگداشت نام و یاد شهیدان به ویژه شهیدان گمنام را به ما یادآوری می کند.

بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی تربت پاک شهیدان را دارالشفا می دانند و می فرمایند: ((همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشفان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود.))

روز پنجشنبه بیستم مهرماه استان قم باردیگر میزبان تعداد هشت شهید گمنام دفاع مقدس می باشد.

شهیدان پرچم های پیروزی و استقلال برای کشور عزیز ایران اسلامی هستند. و هر پیشرفت و توسعه و عظمتی که ما داریم مرهون رشادت ها و شجاعت های شهیدان عزیز است. امنیت، آزادی و استقلال در عرصه ها و ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی در پرتو فداکاری و از مردانگی و خود گذشتگی شهیدان می باشد.

مدیران و دولت مردانی که در کشور جمهوری اسلامی بر مسند ریاست تکیه زده اند باید همیشه بدانند بودن آنان بر این صندلی ها و پست ها و حضور در مجامع بین المللی و هر کف زدن و صلواتی در تشویق و استقبال آنان هدیه می شود محصول رفتن شهیدان است و آنان حقوق زیادی بر گردن مسئولان دارند که باید با خدمت هر چه بیشتر به مردم ، پاک دستی، حق گویی و حق روی، امانت داری و دوری از خیانت به بیت المال و رانت خواری های شیطانی و پرهیز از خرمن چینی از موقعیت و مناصب و نیز مقاومت در مواجه با مشکلات و تحریم ها و کار جهادی و اتکا و اعتمال به درون کشور و دوستان خالص انقلاب اسلامی، پاسداشت خون پاک شهیدان را همیشه داشته باشند.

پست ها و صندلی هایی که پایه های آن با خون شهیدان استوار است باید توسط مسئولان و مدیران با روحیه ی بسیجی وظیفه و دین خود را به تداوم راه شهدا و تحقق اهداف والای آنان ادا کنند و لحظه ای غفلت از نگهداشت و حفظ خون شهدا، عذاب الهی و گرفتاری آتش دوزخ را در پیش دارد و زمانی در پیش است که فرصت جبران نخواهیم داشت!

آمدن پیکرهای مطهر و عزیز شهدای گمنام دفاع مقدس بعد از حدود سه دهه از پایان جنگ تحمیلی و در جمع ما مردم، نوید دمیدن روح تازه و مسیحایی در رگ های جامعه و اعلامی برای مسئولان می باشد تا راه را گم نکنند!

استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و عظمت ایران اسلامی به برکت خون شهیدان و ایثارگران دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم می باشد و پرهیز از ذلت و زانو زدن در مقابل دشمنان گردن کلفت یاغی و خضوع در برابر مردم وطن و وحدت، هم دلی و هم زبانی و هم صدایی را بشارت می دهند.

شهیدان گمنام مصباح الهدای زمان و سفیران سرزمین عشق، وفا ، فداکاری، ایثار، عزت، اقتدار ، استقلال و الگویی در ولایت پذیری، نفی نظام سلطه، دشمن ستیزی و مبارزه با هواهای نفسانی هستند.

شهیدان گمنام دفاع مقدس رسولانی از دیارغیرت ، شجاعت، صداقت، اخلاص، ایمان و عمل صالح هستند تا بعضی مردمان غفلت زده سست و مست در هیاهوی زندگی چند روزه دنیا را بیدار کنند و در بیابان ضلالت و سرگردانی نباشند و با تاسی به آنان با محوریت آموزه های قرآن کریم و پیامبر اعظم حضرت محمد صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام نجات یابند.

شهیدان قهرمان و مظلوم مدافع حرم مانند محسن حججی های عارف سرافراز، دانش آموخته شهیدان و خاطرات رشادت های هشت سال دفاع مقدس هستند و همگی آنان دانش آموختگان ممتاز مدرسه حماسه حسینی علیه السلام و ترجمان ندای هیهات مناالذله می باشند و راه و مرام حضرت امام حسین علیه السلام و اولاد و یاران باوفایش تابلوی حیات طیبه و سعادت آفرین آنان است.

بییایم! با رفتار صحیح خود در مسیر اهداف روشن شهیدان و صراط مستقیم انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) هر روز میزبان شهیدان باشیم!

شهیدان عزیز گمنام، مجاهدین و مبلغین حقیقی نشر و گسترش فرهنگ انسان ساز و عزت آفرین عاشورا و کربلا و آثار و ارزش های دفاع مقدس هستند.

و اما چند نکته و پیشنهادهایی در موضوع دفن شهدای عزیز گمنام در استان که بهتر است توسط متولیان و مردم بیش از گذشته به آنها توجه شود:

  • طبق گزارش مسئولان تاکنون 63 شهید گمنام عزیز در 39 نقطه استان دفن شده اند و مهم ترین نکته در اقدام دفن شهدای عزیز در نقاط مختلف استان، توجه به رفع محدودیتهای ورود و خروج اداری برای شهدایی که در داخل محوطه های دستگاه های دولتی دفن شده اند و دسترسی آسان و شبانه روزی عموم مردم و جوانان و مشتاقان برای زیارت قبور مطهر آنان می باشد.
  • نسبت به نصب تابلوهای نشان برای معرفی و راهنمایی محل های دفن شهیدان گمنام در مسیرها و خیابان های منتهی به مزار آنان است اقدام شود.
  • توسط مسئولان مربوط نسبت به سرعت بخشی به ساخت یادمان شهیدان گمنام اقدام های قابل چشمگیر به عمل آید و در مسیر کاغذ بازی های اداری متوقف نگردد و از بی مهری ها دلسرد نشوند.
  • با توجه به جایگاه و نقش موثر معنوی و الگویی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)، مسجد مقدس جمکران، مدرسه فیضیه، مصلی قدس و دبیرستان ماندگار امام صادق (علیه السلام) که محل های تجمع مردم و جوانان حتی از سراسر کشور می باشد پیشنهاد می گردد برنامه ریزی شود تا در آینده تعدادی از شهدای عزیز گمنام در این مکان های مقدس دفن گردند.
  • مزار شهدای گمنام باید مانند بقاع مبارک امام زادگان (علیهم السلام) به مراکز فرهنگی و بصیرتی خودجوش تبدیل شود و در طول سال پناهگاه و پایگاه هایی فعال و با نشاط برای حضور جوانان معصوم و تشنه معارف اسلام ناب محمدی(ص) قرار گیرد.
  • انتخاب گروهی علاقه مند و پرانرژی برای برنامه ریزی و پی گیری های مناسب، ویژه رونق افزایی به مکان های دفن شهدای گمنام ضروری مدیریتی است.
  • رزمندگان، جانبازان، آزادگان، هم سنگران شهیدان گمنام در میان ما هستند که نباید آنان و خانواده هایشان در کوچه پس کوچه های زندگی زودگذر دنیا در غریبی و به فراموشی سپرده شوند ، هشت سال دفاع مقدس آن دلیرمردان غیور و بی ادعا بود که حتی یک وجب از خاک وطن عزیز در تصرف و اشغال دشمنان باقی نماند! و از پیام های شهیدان عزیز، سخن آنان با مسئولان و مردم است که در ماندگاری و حفظ ارزش های اسلامی و دفاع مقدس کمترین کوتاهی و سستی نداشته باشیم.

محمدرضا قاسمی نیا

 

انتهای پیام/

برچسب ها : شهیدان گمنام
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .