چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
هشدار حجت الاسلام ذوالنور در گفتگو با قم فردا:
برخی مراکز درمانی همچنان مجری سیاست های غلط کنترل جمعیت هستند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نظارت و پیگیری کمیسیون های بهداشت و درمان، کمیسیون فرهنگی و کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی را در مسئله مهم رشد جمعیت کشور ضروری دانست و گفت: متاسفانه برخی از مراکز درمانی کشور همچنان سیاست های غلط کنترل جمعیت را اجرا می کنند .

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  با اشاره به اهمیت رشد جمعیت کشور و رسالت روحانیت حوزه و مجلس در این زمینه اظهار داشت: تاکنون مسئله افزایش جمعیت در دستور کار فراکسیون روحانیون مجلس نبوده که باید به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری نسبت به خطرات پیری جمعیت و تأکید ایشان بر ضرورت اصلاح سیاست های جمعیتی کشور، ادامه داد: متأسفانه دستگاه های ذی ربطی که باید به طور مستقیم در زمینه افزایش جمعیت اقداماتی را انجام دهند تاکنون به وظایف خود عمل نکرده اند و یا رسیدگی ضعیف داشته اند.

رئیس فراکسیون روحانیت مجلس با بیان این که سیاست ها و کارهای غلط ضد جمعیت که در گذشته برای کنترل جمعیت انجام می گرفت همچنان در برخی از مراکز درمانی کشور ادامه دارد، افزود: مجلس فراتر از فراکسیون روحانیت باید بُعد نظارتی خود را تقویت کند و با متخلفین برخورد شود.

وی بیان داشت: مجلس باید قوانینی که در تعارض با افزایش جمعیت است را لغو کند و همچنین قوانینی که در زمینه افزایش جمعیت می تواند موثر باشد را تصویب و پیگیری اجرای آن را در دستور کار قرار دهد.

حجت الاسلام ذوالنور با اشاره به عدم ضمانت اجرایی فراکسیون ها در مجلس، تصریح کرد: لازم است کمیسیون های بهداشت و درمان، کمیسیون فرهنگی و کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی پیگیر مسئله مهم رشد جمعیت کشور باشند زیرا کاهش جمعیت در آینده برای کشور مشکل امنیتی به وجود می آورد.

وی در رابطه با رسالت روحانیت در آگاه سازی مردم برای خطر کاهش جمعیت گفت: جامعه ما دیندار و دین مدار است بنابراین ممکن است در فضای اجتماعی با صحنه هایی مواجه بشویم که با دین داری تناسب نداشته باشد اما نمی توان دین داری و دین مداری مردم ایران را نفی کرد زیرا کشور ایران یک کشور خاص است که مردم به جمهوری اسلامی بالای 98 درصد رأی داده اند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نقش آفرینی روحانیت در آموزش ها، منابر و کلاس های خود و همچنین در خطابه های جمعه و همه مسیرهایی که می توانند مردم را حرکت بدهند ضروری دانست و افزود: شناسایی و تشخیص خطر و لزوم جدی گرفتن آن توسط روحانیت و همچنین برطرف کردن دغدغه های مردم برای افزایش جمعیت از نکات بسیار مهمی است که باید مورد توجه مسئولین و روحانیت قرار بگیرد.

وی در خاتمه با اشاره به برخی بهانه گیری های جوانان در امر ازدواج و فرزندآوری گفت: به همه ی این صحبت ها در آموزه های دینی، آیات و روایات کاملا پاسخ داده شده است و این توجیهات مورد قبول دین نیست، روحانیت باید با مطالعه عمیق در این زمینه، دیدگاه دین مقدس اسلام و اهل بیت (ع) را به طور شفاف به مردم منتقل کنند به شکلی که برای آن ها به ایمان ، اعتقاد و باور تبدیل شود و همه این ها نکاتی است که باید به عنوان پیش نیاز دعوت مردم نسبت به افزایش جمعیت در کنار اعلام خطر مورد توجه باشد.

 

انتهای پیام/110

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .