جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت فتح یاوران:
استفاده از کودهای شیمیایی غنی شده فرهنگ سازی شود/ مسئولان استانی از شرکت فتح یاوران حمایت کنند
مدیرعامل شرکت فتح یاوران با بیان اینکه استفاده از کود های شیمیایی غنی شده باید فرهنگ سازی شود، گفت: بر اساس برنامه پنجم مصرف کودهای شیمیایی کاسته و کودهای سالم جایگزین شود اما متاسفانه هنگامی که این کارخانه احداث شد حمایتی از سوی مسئولان صورت نگرفت وکارخانه دچار مشکل شد.

 رضا صادقی درحاشیه  جلسه هیئت مدیره شرکت فتح یاوران که در دفتر  احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در گفت و گو خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،با اشاره به مشکلات این شرکت اظهار داشت: شرکت فتح یاوران وابسته به خانواده  ایثارگران است که از سال 76 تشکیل شده که در زمینه عمران و ساخت و ساز فعالیت می کند و در مقاطعی در امور دامداری و کشاورزی ورود پیدا کرده است.

 وی با بیان این که هدف اصلی ما تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی است، افزود: از سال 92  بر اساس توصیه و طرح هایی که از سوی جهاد کشاورزی استان انجام شد، مقرر شد با سرمایه گذاری که انجام می شود کارخانه کود عالی غنی شده به عنوان کود سالم در منطقه دام شهر احداث شود و بر اساس برنامه پنجم مصرف کودهای شیمیایی کاسته و کودهای سالم جایگزین شود اما متاسفانه هنگامی که این کارخانه احداث شد حمایتی از سوی مسئولان صورت نگرفت وکارخانه دچار مشکل شد.

مدیرعامل شرکت فتح یاوران گفت: کودهای شیمیایی موجود در بازار سبب شده تا کشاورزان از کودهای سالم استفاده نکنند و مشکلاتی از نظر مالی برای شرکت  ایجاد کرده است، کارخانه فتح یاوران با دریافت  دو میلیارد و صد میلیون تومان  از سوی بانک سپه احداث شد ولی متاسفانه مسئولان آن گونه که قول داده بودند حمایت نکردند.

 صادقی بیان داشت: برای رفع مشکلات شرکت فتح یاوران با نمایندگان مجلس و مسئولان استانی و شهردارقم جلساتی برگزار شد و همچنین جلسه ای با امیرآبادی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی و طلایی مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد و مقرر شد حمایت هایی از سوی جهاد کشاورزی برای خرید محصولات کارخانه انجام شود.

 وی ابراز داشت: مقرر شد تسهیلاتی فراهم شود و اقساطی که معوق شده و شرکت قادر به پرداخت آنها نیست کمک گرفته شود و فرصتی داشته باشیم تا مشکلات را رفع کنیم.

 انتهای پیام/

برچسب ها : کودهای شیمیایی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .