جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
مدير نظارت بر دارو و فرآورده‌هاي مكمل معاونت غذا و دارو استان قم خبر داد:
فعالیت 50 شرکت دارویی در قم /نظارت و برخورد معاونت غذا و دارو با مکان های غیرمجاز عرضه دارو
مدير نظارت بر دارو و فرآورده‌هاي مكمل معاونت غذا و دارو استان قم با اشاره به اختصاص 600 میلیون تومان برای کمک به بیماران خاص و صعب العلاج ، گفت: فروش دارو در عطاری‌ها، باشگاه‌های بدن‌سازی، آرایشگاه‌های زنانه و فضای مجازی به عنوان فعالیت غیرمجاز تلقی می شود.

 حمید اورعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا  با اشاره به تعداد شرکت های توزیع دارو ، اظهار داشت: در استان قم حدود 50 شرکت دارو فعالیت می کنند که این شرکت ها زیر نظر معاونت غذا و دارو می باشند.

وی ادامه داد:این شرکت ها باید شرایط نگهداری دارو و استاندارهای آنها را رعایت کنند تا مشکلی از نظر مصرف و دسترسی پیش نیاید.

مدير نظارت بر دارو و فرآورده‌هاي مكمل معاونت غذا و دارو استان قم با اشاره به داروخانه ها، گفت: داروخانه های مکان مجاز توزیع دارو می باشد که در قم نزدیک به 160 داروخانه وجود دارد.

وی بیان داشت: 9 کارخانه تولیدکننده داروهای گیاهی، سنتی و مکمل در استان در حال فعالیت می باشند که باید بر عملکرد این کارخانه ها هم نظارت شود.

اورعی در ادامه اضافه کرد: فروش دارو در عطاری‌ها، باشگاه‌های بدن‌سازی، آرایشگاه‌های زنانه و فضای مجازی به عنوان فعالیت غیرمجاز تلقی می شود که در حال پیگیری و نظارت بر این عملکرد غیرمجاز هستیم.

مدير نظارت بر دارو و فرآورده‌هاي مكمل معاونت غذا و دارو استان قم در ادامه عنوان داشت: مبلغی برای یارانه دارویی بیماران صعب العلاج به معاونت غذا و داروی سراسر کشور تعلق می‌گیرد.

وی  افزود: بر همین اساس واحدی در معاونت غذا و دارو تشکیل شده و کمک هزینه به بیماران ارائه می‌شود به طوری که در 6 ماهه نخست سال 96 بالغ بر 3 هزار حواله برای تخفیف به بیماران صادر شده و بیش از 600 میلیون تومان میزان کمکی بوده که برای بیماران خاص و صعب العلاج و نیازمند از طریق اعتبارات اختصاصی وزارت بهداشت تعلق گرفته است.

انتهای پیام/160

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .