سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷
عضو شورای شهر قم:
هدف تاکسی اینترنتی کاهش قیمت و افزایش خدمات است / باید در تاکسی اینترنتی امنیت اجتماعی و روانی مدنظر قرار بگیرد
عضو شورای شهر قم با اشاره به اینکه هدف تاکسی اینترنتی کاهش قیمت و افزایش خدمات است، گفت: باید در تاکسی اینترنتی امنیت اجتماعی و روانی مدنظر قرار بگیرد.

  روح الله امرالهی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به تاکسی اینترنتی، اظهار داشت:حدود بیست شرکت تاکسی های بی سیم و تاکسی های خطی که در شهر فعالیت می کنند در این فرمت جدید به نوعی با یکدیگر ترکیب و ادغام می شوند.

وی ادامه داد: قرار است سه نرم افزار را که در این حوزه در حال فعالیت هستند و آن شرایط ما را دارند را معرفی کنیم و از آنها تست بگیریم.

عضو شورای شهر قم با اشاره به فضای رقابتی این نرم افزارها، گفت: این نرم افزار ها در یک فضای رقابتی در استان فعالیت می کنندو با توجه به خدماتی که ارائه می دهند مردم از آنها استقبال می کنند.

وی عنوان داشت: ما اقدام به معرفی یک نرم افزار انحصاری نکردیم تا خدمات دهی کمتر شود اما در این نوع هر نرم افزاری که بیشترین و بهترین خدمات را ارائه دهد مورد استقبال بیشتر مردم قرار خواهد گرفت.

امرالهی با اشاره به نرم افزار اسنپ در قم، عنوان داشت: در حال حاضر شرکت اسنپ با ما وارد مذاکره نشده است و در هر صورتی با شرایط تعیین شده را قبول کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شروع کار این نرم افزار ها از تاکسی های داخل سازمان و از سرویس های مدارسی که به سازمان تاکسی رانی مراجعه کرده و دارای کدشناسایی هستند استفاده خواهد شد و از ظرفیت جدید استفاده نخواهیم کرد.

عضو عمران و حمل و نقل شورای شهر با اشاره به اهداف این طرح، افزود: با این روش قیمت ها کاهش پیدا می کند و خدمات بهتری ارائه داده می شود و به نوعی تاکسی ها مشکل مسافر را  نخواهند داشت.

وی در ادامه تاکید کرد: از هم در این طرح چون همه وسایل نقلیه دارای شناسنامه می باشند و از فیلتر های خاصی عبور کرده اند که قابل اعتماد تر می باشند و مردم هم می توانند در صورت بروز مشکلی آن را به راحتی پیگیری کنند.

امرالهی اضافه کرد: در نرم افزار اسنپ هر راننده ای با هر شغلی و هر نوع مشکل اجتماعی می تواند با یک شناسنامه ثبت نام کند اما این نوع تاکسی اینترنتی را ما نمی خواهیم.

وی تصریح کرد: رانندگان تاکسی که می خواهند وارد این نرم افزار ها شوند فیلتر های خاصی از جمله متاهل بودن، عدم سوء پیشینه و ... را می گذرانند تا مشکلات خاصی در آینده پیش نیایید.

عضو شورای شهر قم با اشاره به اینکه در تاکسی اینترنتی ارائه خدمات سریعتر است، بیان داشت: باید در این طرح امنیت اجتماعی و روانی مردم هم مدنظر قرار بگیرد و آن را هم پوشش بدهیم.

 

انتهای پیام/160

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .