جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
عضو ناظر مجلس در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت:
رئیس‌جمهور دستور بازنگری درباره حذف واقعه ۱۳ آبان از کتب درسی را بدهد
عضو ناظر مجلس در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: رئیس‌جمهور دستور بازنگری درباره حذف واقعه ۱۳ آبان از کتب درسی را بدهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، عباس گودرزی عضو ناظر مجلس در شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با اشاره به حذف مطالب و تصاویر واقعه طبس و 13 آبان از کتب درسی، گفت: حذف چنین مباحثی به معنای غفلت از دشمن است؛ هر ملت و نظام سیاسی که از دشمن غفلت کند سیلی سختی خواهد خورد.

عضو شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تصریح کرد: دانش‌آموزان و مردم باید در جریان جنایت‌های آمریکا و نظام سلطه در دوره‌های مختلف در کشورمان قرار بگیرند.

گودرزی ادامه داد: بنده به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از رئیس‌جمهور به عنوان رئیس و رئیس بنیاد شهید به عنوان دبیر این شورا انتظار دارم با تجدید نظر در این تصمیم نه تنها این مطالب به کتب درسی بازگردد، بلکه شهید حججی‌ها نیز در کتب درسی به دانش‌آموزان معرفی شود.

وی با اشاره به حذف برخی از مطالب به بهانه ترویج خشونت و یا به دلیل خارج بودن از حوزه درک دانش‌آموزان، گفت: اگر دانش‌‌آموزان از همان مراحل ابتدایی با مفاهیم و اصول انقلاب آشنا نشوند با توجه به عصر ارتباطات و بمباران اطلاعات قطعاً در سنین بالا‌تر آشنا کردن آنها با این اصول و ارزش‌ها دشوار خواهد بود.

به گزارش تسنیم؛ گودرزی ادامه داد: اگر دانش‌آموزان را با این الگو‌ها آشنا نکنیم، قطعا اشخاصی را الگوی خود قرار می‌دهند که هیچ سنخیتی با فرهنگ و باور‌های ما نخواهند داشت.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : 13 ابان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .