جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
نهضت مطالبه گری از دریچه رسانه 3/
گلایه مردم از ضعف نظارت بر اجرای پروژه فاضلاب منطقه نیروگاه قم
تنی چند از شهروندان قمی ساکن در منطقه نیروگاه نسبت به ضعف نظارت بر اجرای پروژه فاضلاب شهری انتقاد کرده و خواستار جدیت مسئولان مربوطه به منظور تسریع در امر خدمت رسانی و کسب رضایت مردم شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، اجرای 104 کیلومتر فاضلاب در مناطق 3 و 6 شهرداری قم در حالی از سال گذشته شروع‌شده است که نحوه اجرای آن با این روزها خبرساز شده است.

علی جان صادق پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم معتقد است که سرعت اجرای آن بسیار خوب است و آن را یک شاهکار می‌داند اما مردم این منطقه به‌خصوص در منطقه 6 از نحوه اجرا و نظارت آن گلایه دارند.

میانگین هر کوچه 2 ماه زمان می‌برد

علی شیری از شهروندان ساکن شهرک امام حسین (ع) با انتقاد از کندی پروژه فاضلاب می‌گوید: اول باید بگویم از مسئولان باید اجرای این پروژه قدردانی می‌کنم.

وی افزود: اما باید برای نظارت و درست اجرا کردن این طرح توجه داشته باشند به‌عنوان‌مثال دو ماه از کنده شدن کوچه‌های شهرک امام حسین می‌گذرد و عبور و مرور مردم مختل شده است.

وی ادامه داد: هم‌زمان 10 کوچه یا شاید بیشتر در محله‌های مختلف حفاری می‌شود و همین کار باعث می‌شود تکمیل آن‌ها زمان ببرد.

سطح ایمنی پایین است

محمد خراقانی یکی دیگر از شهروندان منطقه 6 به خبرنگار ما گفت: اینجا انتهای خیابان 45 متری شمالی است کوچه 56 است که واقعاً از روند کاری پیمانکار فاضلاب گلایه داریم.

وی افزود: نزدیک به 3 هفته است که جلوی مغازه من را حفاری کرده‌اند اما هیچ کار خاصی انجام نداده‌اند، حتی یک درپوش برای چاه قرار نداده‌اند که جای سؤال دارد.

خراقانی بیان داشت: راحت‌تر بگویم بالای 3 هفته است که اینجا دو تا کلنگ زدند و رفتند حالا اینجا خیابان است، داخل کوچه‌ها بیش از یک ماه طول می‌کشد تا درست شود که واقعاً قابل‌قبول نیست.

مشکل بعد از اتمام کار تازه شروع می‌شود

حسین موسوی دیگر شهروند ساکن این منطقه می‌گوید: ساکن خیابان سوم خرداد کوچه 24 هستم، بیش از یک ماه از اتمام حفاری فاضلاب در این کوچه می‌گذرد اما بااین‌حال هنوز اقدام به آسفالت مکان‌های حفرشده نکرده‌اند.