جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اولین همایش استانی روز ملی نان در قم برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  به نقل از  روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم محمود سیجانی سرپرست سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم در نخستین همایش استانی روز ملی نان در سالن اجتماعات اتاق اصناف قم، اظهار داشت: نان بعنوان قوت اصلی مردم نقش مهمی در سبد خانوارهای ایرانی دارد و به همین جهت باید توجه ویژه ای به روند تولید و عرضه نان با کیفیت داشته باشیم.
سرپرست سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم با اشاره به آمار نانوایی های استان تصریح نمود: 800 واحد نانوایی در قم فعالیت می کنند که از این تعداد650 واحد با آرد دولتی و 150 واحد دیگر آزادپز می باشند.
وی با تاکید بر ضرورت بروزرسانی ماشین آلات تولید آرد و نان افزود: اگر ماده اولیه نانوایی ها مناسب باشد با توجه به ماشین آلات مناسبی که دارند، می توانند نان مناسبی را تهیه کنند.
محمود سیجانی اضافه کرد: از محل تسهیلات رونق تولید فصلی به نام بازسازی و نوسازی ماشین آلات ایجاد شد و هر کدام از واحدهای تولیدی آرد که نیاز به نوسازی ماشین آلات خود دارند، تا نیمه آذر برای ثبت نام جهت استفاده از این تسهیلات فرصت خواهند داشت.
این همایش به مناسبت 22 آبان ماه روز ملی نان و با هدف تبیین مشکلات نانوایان ترتیب یافته بود و در پایان از پیشکسوتان، درگذشتگان و شهیدان صنف نانوا تجلیل شد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : روز ملی نان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .