جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
معاون شهردار قم اعلام کرد:
نشتی آب علت نشست ایستگاه A12مترو قم/مشکل ایستگاه مترو قم رفع شده است
معاون شهردار قم علت نشست زمین در محدوده یکی از ایستگاه های مترو قم را شکستگی لوله آب عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در این مسئله تلفات جانی نداشتیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علیرضا قاری قرآن با اشاره به نشست زمین در نزدیکی یکی از ایستگاه های مترو در خیابان شاه ابراهیم قم، اظهار داشت: در حال حاضر برای خطA مترو قم 6 ایستگاه پیش بینی شده که ما در حال ساخت یکی از این ایستگاه ها به نام ایستگاه A12 دچار مشکلی شدیم که با تلاش مستمر کارشناسان مترو این مشکل مرتفع شده است.
معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم با بیان اینکه ایستگاه A12 مترو قم در تقاطع خیابان سوم خرداد و شاه ابراهیم و حد فاصل ایستگاه میدان کشاورز و ایستگاه میدان معصومیه قرار دارد، گفت: در جریان عملیات ساخت و ساز ایستگاه مترو در این نقطه، نشتی آب به صورت زیرسطحی باعث می شود که محدوده ایستگاه مترو نشست کند و همین نشست اندک باعث می شود تا فشاری به لوله اصلی آب وارد شده و شکسته شود و در نتیجه آب به داخل تونل مترو و ایستگاه مذکور وارد شود.
وی با بیان این که این اتفاق در ساعت 18 روز گذشته رخ داد، اضافه کرد: به علت مشکل ایجاد شده، کار ساخت ایستگاه متوقف شد و خوشبختانه همه مجموعه ها فعال شدند تا کار تخلیه آب از داخل تونل و مجموعه ایستگاه به خوبی و با سرعت بیشتری انجام شود.
قاری قرآن با بیان این که در پی این اتفاق، بخشی از تونل مترو درگیر مشکل شده است، گفت: بلافاصله بعد از اتفاق رخ داده، جریان آب و گاز قطع شد که خوشبختانه هیچ تلفات انسانی در این حادثه نداشتیم.
قاری قرآن در پایان با بیان اینکه اوضاع از همان دقایق اولیه تحت کنترل بود و مشکلی وجود ندارد، گفت: احتمالا تا 2 یا 3روز آینده مشکل به صورت کامل برطرف می شود و البته ما برای خارج کردن آب، نیاز به یک حفاری از سطح رو خیابان داریم تا آب را به صورت کامل از محدوده ایستگاه و تونل خارج کنیم.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : معاون شهردار قم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .