جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم مطرح کرد:
توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی؛ اولویت اشتغالزایی در بخش کشاورزی قم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه تاکنون 300 نفر اشتغال زایی کرده ایم، گفت: توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی؛ اولویت اشتغالزایی در بخش کشاورزی قم می باشد.

 محمد رضا طلایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به مسئله اشتغال زایی در بخش کشاورزی، اظهار داشت: کمتر از 4درصد بحث اشتغال استان در بخش کشاورزی قرار دارد و این مسئله به دلیل این است که زیر ساخت های استان در گردشگری، خدماتی و فرهنگی می باشد.

وی ادامه داد: هر ساله برای جهاد کشاورزی در بخش ایجاد اشتغال سهمیه ای در نظر گرفته می شود که سعی کرده ایم این مقدار اشتغال زایی بیشتر از آن مقدار تعیین شده باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به تعهدات امسال، بیان داشت: امسال تاکنون نزدیک به 300 نفر از تعهدات 900 نفری در ایجاد اشتغال را اجرایی کرده ایم.

وی افزود: با توجه به اینکه در بخش کشاورزی باید بیشتر بر روی صنایع تبدیلی فعالیت کنیم اما عمده مسائل آن مربوط به سرمایه گذاری می باشد که این وقفه ایجاد شده به دلیل تاخیر در اعطای تسهیلات می باشد.

طلایی با اشاره به 1.5 میلیارد دلار اعتبار توسعه روستایی، گفت: در بخش کشاورزی اعتبارات خوبی تخصیص یافته است که امیدواریم در این چندماه باقی مانده با توجه به این اعتبارات بتوانیم با تاکید بر صنایع تبدیلی به آن سقف تعیین شده و مورد انتظار برسیم.

وی بیان داشت:در بخش کشاورزی به دنبال یکپارچه سازی، مکانیزه کردن و بکار بردن سیستم های نوین می باشیم که در این صورت مطمئنا بحث اشتغال کاهش پیدا می کند به همین دلیل باید هزینه تولیدی را پایین بیاوریم تا فروش بالا برود و در نهایت درآمدی برای کشاورزان حاصل شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه بیشتر مباحث ما روی صنایع تبدیل تکمیلی است، عنوان داشت: استان شرایط مناسب و خوبی را دارد، مجوزهایی را هم صادر کرده ایم و در تلاش هستیم تا سرمایه ای با سود کم را  از طریق بانک ها تامین کنیم تا پایان سال این اشتغال ها هم ایجاد شود.

وی ادامه داد: فعلا آئین نامه این 1.5دلار از صندوق توسعه ملی در حال ابلاغ است ولی آن چیزی که مشخص است هر عددی که برای استان در نظر بگیرند قسمتی از آن به عملکرد استان برمی گردد که بتواند از آن ظرفیت استفاده کنند.

طلایی در ادامه عنوان داشت: در بحث روستایی در تلاش هستیم اشتغالزایی کنیم تا به جهت اینکه بتوان مهاجرت معکوسی را به روستاها داشته باشد، در رده ملی تصمیم گرفته اند که 50درصد این بودجه بین استان ها تقسیم شود و مابقی بصورت عملکردی برای استان ها باشد.

وی اضافه کرد: حدود 110 واحد تولیدی فعال بخش کشاورزی در استان داریم که  در تلاش هستیم تا 20 واحد دیگر هم امسال در صنایع تبدیلی در روستاها انجام گیرد.

انتهای پیام/160

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .