پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
معاون امور توانبخشی بهزیستی:
230 نفر از معلولین استان در دانشگاه تحصیل می کنند/ افزایش سال به سال پرونده های معلولیت در استان
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان قم با اشاره به اینکه افزایش سال به سال پرونده های معلولیت در استان، گفت:230 نفر از معلولین استان در دانشگاه تحصیل می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مقدم خواه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته معلولان ، اظهار داشت: 22هزار پرونده معلولیت در استان قم تشکیل شده است که از این تعداد 50درصد جامعه هدف ما در سطح استان می باشد که تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارد.

وی ادامه داد: در طول سال 1200 تا 1500 پرونده در استان تشکیل می شود که این تعداد در سال های مختلف در حال افزایش می باشد.

معاون امور توانبخشی بهزیستی با اشاره به اینکه از این پرونده ها خروجی نداریم ، گفت: در پرونده های جدید در ابتدا باید به سازمان مراجعه کنند تا در ادامه سازمان افرادی که دچار معلولیت شده اند را برای بررسی های پزشکی و کارشناسی به کمیسیون بفرستد.

وی بیان داشت: معلولیت های شدید را معلولیت های ضایع نخاعی گردنی، کمری و سینه ای تشکیل می دهد که در معلولیت های نخاعی گردنی ماهانه 230هزارتومان، معلولیت های کمری 180هزار تومان و معلولیت های سینه ای 200 هزارتومان کمک هزینه پرداخت می شود.

مقدم خواه با اشاره به اینکه بیشتر معلولین، ذهنی هستند ابراز داشت:370 نفر در استان معلول ضایع نخاعی هستند که از این تعداد 17 نفر از اتباع می باشند که مورد حمایت سازمان بهزیستی قرار دارند البته اتباع فقط 50 درصد هزینه خدمات را دریافت می کنند.

وی عنوان داشت: یکی از خدمات سازمان بهزیستی پرداخت کمک هزینه برای تحصیل افراد معلول می باشد که در این خصوص 230 نفر از معلولین استان دانشجو هستند که از این تعداد 87 نفر در دانشگاه آزاد بصورت کاملا رایگان و 30 نفر در دانشگاه دولتی و 113 نفر در دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی در حال تحصیل می باشند.

معاون امور توانبخشی بهزیستی با اشاره به نبود استخدام و جذب برای مددکار، گفت: در استان 22 هزار معلول داریم که روز به روز هم درحال افزایش می باشند و به دلیل نبود جذب مددکار مجبور شدیم 11500 پرونده را به کلینیک های ارائه دهنده خدمات واگذار کنیم.

وی اضافه کرد: در استان قم 16 کلینیک و 42مرکز شبانه روزی ، یک مرکز ایزوله ، 3مرکز حرفه آموزی و 2 مرکز اوتیسم در حال ارائه خدمات هستند و 2مرکز دولتی برای معلولین داریم که با 15 مددکار در حال فعالیت می باشد در این مراکز دولتی به 15 هزار پرونده خدمات دهی می شود.

مقدم خواه ادامه داد: طرحی در سازمان بهزیستی به نام طرح ویزیت در منزل داریم که بصورت ماهیانه تیمی که از پزشک، پرستار ، مشاور و... تشکیل شده است بامراجعه به منازل برخی معلولات پیگیر درمان آنها هستند و اقدامات لازم را انجام می دهند.

وی بیان داشت: چندسالی است طرح مراقبت در منزل را در دست اقدام داریم که در این طرح 135 نفر را تحت پوشش داریم، در این طرح مددکاران سازمان بهزیستی 3 روز در هفته به مدت 2ساعت به افراد در منازل خدمات می دهند.

معاون امور توانبخشی بهزیستی در ادامه با اشاره به طرح دیگری گفت: معلولینی هستند که در مراکز شبانه روزی قرار دارند و خانواده ها هم توان مالی نگهداری آنها را در منازل ندارند به همین دلیل به خانواده ها برای نگهداری معلولین خود کمک هزینه ای پرداخت می شود تا معلول در خانواده بماند.

وی در خاتمه خاطرنشان شد: مردم می توانند از از طریق شماره پیامکی 3000012322 در صورت مشاهده مکانی غیر استاندار برای معلولین اطلاع رسانی کنند تا در مناسب سازی فضا برای تردد راحتر معلولین اقدام شود

انتهای پیام/160

برچسب ها : بهزیستی , ویزیت ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
.
۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۰
0
0
باسلام
در صورت امکان این شعر زیبا در وصف حاج قاسم سلیمانی را منتشر نمایید باتشکر

http://ilampooya.ir/46565/%D8%AA%D8%A7-%D8%B1%D9%88%D8%A7-%D8%AD%DA%A9%D9%85-%D8%B3%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%AB%D8%B1-%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D8%B7%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%AA