پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
امیرآبادی در گفتگوی ویژه خبری مطرح کرد؛
خطر زلزله با ریشتر بالا، مناطق فرسوده قم را به شدت تهدید می کند / برای حل مشکلات مردم با کسی شوخی نداریم
نماینده مردم قم در مجلس گفت: مناطق فرسوده قم در برابر زلزله‌هایی با ریشترهای بالا مشکلات زیادی به بار می‌آورند و علاوه بر خسارت آفرینی امکان خدمات‌رسانی به آن مناطق نیز فراهم نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،احمد امیرآبادی فراهانی شب گذشته در گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی قم با اشاره به بافت‌های فرسوده موجود در قم ابراز داشت: قم علاوه بر بافت‌های فرسوده سکونت‌های غیر مجاز هم دارد یعنی سکونت گاه‌هایی که ساخت و ساز آن بر اساس قواعد لازم نبوده است.

وی افزود: بر اساس برنامه ششم بحث «بازآفرینی محله‌ها» می‌تواند به ترمیم بافت‌های فرسوده و همچنین جذب و ماندگاری توریسم کمک کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اضافه داشت: مناطق فرسوده قم در برابر زلزله‌هایی با ریشترهای بالا مشکلات زیادی به بار می‌آورند و علاوه بر خسارت آفرینی امکان خدمات رسانی به آن مناطق نیز فراهم نیست.

وی عنوان داشت: تصویب شده است که در بافت‌های فرسوده هتل‌سازی شود که این مصوبه برای جذب سرمایه‌گذار و توریسم مفید است، در این روند کار قانون‌گذار انجام شده و نیاز به اقدام مجریان است؛ برای رسیدگی به بافت‌های فرسوده نیاز به قانون نیست چرا که قانون کافی در این زمینه وجود دارد و مشکلات به عرصه اجرایی برمی‌گردد.

امیرآبادی چارچوب ساخت‌وساز‌های شهری را مربوط به شورای شهر دانست و گفت: تعیین کاربری مناطق مختلف شهری مثلا اینکه مسکونی باشد، تجاری باشد یا ... مربوطه به تصمیم‌گیری آنان است.

وی با اشاره به مشکلات مختلف موجود در پردیسان قم ابراز داشت: نظارت شهرداری‌ها و نظام مهندسی که مسؤول کنترل ساخت‌وساز ساختمان‌ها است می‌تواند از مشکلات ساخت‌وسازها بکاهد.

امیرآبادی اضافه داشت: در پریسان چند مشکل وجود دارد، یکی از مشکلات بحث تعاونی‌ها است که بعضی‌ها خوب عمل کرده‌اند و مدیریت درستی داشته‌اند ولی برخی سوء مدیریت داشته‌اند و موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده‌اند؛ مشکل دوم عدم نظارت درست و کافی بر کار تعاونی‌ها است.

وی ضمن محکوم کردن زورگویی برخی مدیران تعاونی‌ها گفت: برای حل مشکلات مردم با کسی رودربایستی نداریم، اگر در زمینه‌ای مشکلات باقی بماند به سراغ وزرای مربوطه خواهیم رفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جلسه مجمع نمایندگان بارها درباره مشکلات فاضلاب پردیسان گفت‌وگو داشتهایم و هر سه نماینده قم برای جذب سرمایه‌گذار و حل این مشکل تلاش خود را انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به مشکلات راه‌های عبوری متصل به پردیسان عنوان داشت: تلاش‌ها بر این است که با اتمام سریع پروژه‌های راهی پردیسان بخشی از این مشکلات برطرف شود، شهردار فعلی نیز در این زمینه وعده‌هایی داده‌اند که امید است زودتر شاهد نتایج آن باشیم.

امیرآبادی تکیمل پروژه مترو را نیازمند کمک‌های غیر دولتی دانست و گفت: دولت بودجه ندارد و اعتبار این پروژه باید از راه‌های دیگری تأمین شود.

وی در خصوص پروژه منوریل بیان داشت :در جلسه مجمع نمایندگان بر روی تعیین تکلیف پروژه منوریل تاکید شد و در واقع این گونه نمی شود که این پروژه رها شود.

وی  افزود: در مجمع  موضوع ادامه پروژه منوریل تا پردیسان بدون ایستگاه بین راهی و به صورت مبدا و مقصد مطرح شد و مقرر شد من به همراه حجت الاسلام ذوالنور در جلسه شورای شهر حضور پیدا کنیم.

وی ادامه داد: در جلسه شورا هم مطرح کردیم و مقرر شد کارشناسی های لازم در این باره صورت بگیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با رد این موضوع که نظر وی ادامه پروژه منوریل تا پردیسان است، گفت: بر اساس تصمیم گیری صورت گرفته این کار بستگی به نظر کارشناسان و شورای اسلامی شهر دارد اما 4.7 کیلومتر از این پروژه باید به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به پروژه قطار قم -اصفهان ابراز داشت: زیرزمینی شدن بخش مرکزی این طرح به دلیل هزینه بالایی که داشت رد شد ولی عبور قطار سریع‌السیر از سمت جمکران و بلوار انتظار مورد بررسی قرار گرفته و احتمالا اجرایی شود چون هزینه بخش زیر سحطی آن نسبتا کمتر از طرح عبور از مرکز شهر است.

امیرآبادی ادامه داد: اولویت‌بندی ساخت تقاطع‌های مختلف شهری و بازنگری در آنان باید در شورای شهر و شورای ترافیک شهری صورت بگیرد.

وی افزود: نظم کارهای شهردار فعلی قم آقای سقائیان‌نژاد خوب است و روند کاری ایشان برای اتمام پروژه‌های شهری خوب و سریع است.

امیرآبادی اضافه داشت: پروژه‌های شهری قم نسبت به برخی از شهرهای دیگر ایران خیلی بهتر پیش می‌رود، برخی شهرها حتی از پس هزینه کارمندان شهرداری خود بر نمی‌آیند ولی پروژه‌های شهری قم با سرعت خوبی در حال تکمیل است.

وی اضافه داشت: کمربند امام علی(ع) و بحث فضاسازی و زیبا سازی آن در حال رسیدگی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی پروژه فرودگاه قم را یکی از دغدغه‌های همیشگی نمایندگان قم دانست و گفت: جمع بندی مسئولان بر این است که پروژه فرودگاه جزء منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان شود اما مدیران مناطق آزاد و ویژه کشور نامه نگاری نموده وشرایطی رامطرح کردند که تحقق تا حدودی مشکل است.

امیرآبادی پروژه فرودگاه قم را یکی از دغدغه‌های همیشگی نمایندگان قم دانست و گفت: اگر پروژه فرودگاه جزء منطقه ویژه شود بهتر است تا اینکه به منطقه آزاد تبدیل شود چرا که نسبت به تبدیل شدن آن به منطقه آزاد نگرانی‌هایی وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به بحران دریاچه نمک قم اضافه داشت: طی جلساتی که با مدیران کل محیط زیست برگزار شد مشکلاتی که از دریاچه نمک ناشی می‌شود و همچنین بحث حقابه‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفت تا هر چه سریعتر بتوان جلوی گسترس بحران دریاچه نمک را پیش از درگیر شدن مناطق دیگر با مشکلات آن گرفت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در بحث تعیین بودجه سال جاری پیگیر عدم افزایش مالیات مردم قم و همچنین بحث کارکنان رسمی و آزمایشی این استان هستیم تا هزینه‌ای که صرف کارکنان پیمانی می‌شود صرف وضعیت رفاهی کارکنان رسمی و آزمایشی شود و کارکنان پیمانی نیز به آزمایشی یا رسمی تبدیل شوند.

 

 

 

انتهای پیام/130

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .