جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با قم فردا:
استراتژی جمهوری خواهان یا دموکرات در آمریکا علیه ایران متفاوت نیست/ آمریکا از بیداری ملت ها توسط انقلاب اسلامی هراس دارد
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه استراتژی جمهوری خواهان یا دموکرات در آمریکا علیه ایران متفاوت نیست، گفت:آمریکا از بیداری ملت ها توسط انقلاب اسلامی هراس دارد چرا که انقلاب اسلامی هیمنه پوشالی و استکبار آمریکا را شکسته است.

 دکتر علی اصغر حبیبیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به تلاش های آمریکا در شورای امنیت در خصوص اغتشاشات اخیر ایران، اظهار داشت: یکی از مراحل استراتژیکی دنیای استکباری علیه انقلاب اسلامی ایجاد جنگ روانی گسترده با استفاده از رسانه ها می باشد.

وی ادامه داد: این نوع حرکت آمریکا از نگاه حقوق بین المللی در واقع دخالت در امور داخلی کشور ها می باشد، یعنی امریکا خود را مجاز می داند که این دخالت و انحصار را داشته باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه آمریکا خود را کدخدای دهکده جهانی می بیند، گفت: آمریکا از قبل ها طرح دولت واحد جهانی را مطرح کرده است و می خواهد این مسئله را در دنیا اجرا کند به همین دلیل در امور داخلی و اتفاقات کشور های مختلف دخالت می کند البته پاسخ او را کشورهای هم‌تراز مانند روسیه و چین بارها داده اند.

وی بیان داشت: در قضیه داماتو همین بحث مطرح بود؛ در آذر 78 وقتی قضایای داماتو مطرح شد فرانسه اولین کشوری بود که اعتراض کرد و گفت:شما حق ندارید قانون برون مرزی تعیین و به حاکمیت کشور ها تعرض کنید.

عضو هیئت علمی دانشکده شهید محلاتی با اشاره به اینکه این مسائل به خصلت استکباری و زیاده خواهی آمریکا برمی گردد، افزود: در موضع انقلاب اسلامی ایران ، آمریکا یک بغض ویژه دارد چراکه  انقلاب اسلامی توانسته این ابهت و هیمنه پوشالی و استکباری آمریکا را بشکند.

وی عنوان داشت: به همین دلیل ما هر زمان منتظر این نوع رفتارها از  آمریکا هستیم چرا که آن‌ها از انقلاب ضربه خورده اند، از روشن گری ها و بیداری هایی که این انقلاب برای دیگر ملت ها داشته است ضربه خورده اند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به استقلال کشورها، خاطرنشان کرد: این انقلاب برای کشور ها استقلال به وجود آورده است، مقام معظم رهبری بر روی این مسئله بسیار تکیه می کنند که دنیای استکباری یکی از درد هایی که دارد این که از کشور های مستقل برنمی‌تابد و به نوعی آن‌ها را یاغی ، سرکش و ... می داند

وی اضافه کرد: آمریکا و استکبار خود این بحران ها را طراحی و  ایجاد می کنند و بعد هم از ظرفیت های سازمان های بین المللی استفاده می کنند تا مدیریت بحران را از آن طریق دنبال کنند.

این استاد دانشگاه در ادامه ابراز داشت: به‌طورکلی رفتار و استراتژی آمریکا حال چه جمهوری خواه و چه دموکرات علیه ایران یک نوع می باشد اما در روش ها و تاکتیک ها متفاوت هستند؛ جمهوری خواه ها نظر بر این دارند که به‌صورت خشن و با زور و قدرت به نوعی بحران هایی را که ایجاد می کنند را مدیریت کنند ولی دموکرات ها از ظرفیت های بین المللی ماننداخلاق عمومی، دادگاه های عمومی، افکار عمومی و.. استفاده می کنند تا به مقصود خود برسند.

انتهای پیام/160

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .