دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
دکتر رضا سراج در قم مطرح کرد؛
فتنه‌گران با سیاه‌نمایی به‌دنبال مقدمه‌چینی برای جنگ سیاسی هستند
قم فردا: کارشناس مسائل راهبردی گفت: هدف مهم و اصلی فتنه‌گران سیاه‌نمایی در جامعه بوده تا از این رهگذر اثبات کنند که نظام اسلامی هیچ دستاورد و موفقیتی نداشته که این مسئله به‌نوبه خود می‌تواند مقدمه‌ای برای یک جنگ سیاسی در کشور باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید رضا سراج ظهر امروز در نشست انقلاب اسلامی مخاطرات امروز و فردا که در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، با اشاره به آثار پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران بسیاری از مناسبات موجود در جهان را بر هم زد و یک نظام سلطه‌ستیز به‌وجود آورد.

وی با یادآوری برخی از مهم‌ترین کارکردهای انقلاب اسلامی در سطح بین‌المللی افزود: انقلاب اسلامی ایران در یک منطقه حساس و تأثیرگذار رخ داد و نوعی گفتمان‌سازی انجام داد که همراه با تغییر در مسائل امنیتی، آزادی، مسئله قدس و اموری ازاین‌دست بوده است.

کارشناس مسائل راهبردی گفت: انقلاب اسلامی با ایجاد محور مقاومت در منطقه سبب ناکارآمدی نظام سلطه در منطقه شده و اصولاً آمریکا در ایجاد ترتیبات امنیتی در برابر جبهه مقاومت اسلامی ناکام مانده است، امروز اگر کشوری بتواند نظام منطقه‌ای را متحول کند می‌تواند در آینده به یک قدرت بزرگ بین‌المللی تبدیل شود.

سراج با بیان نقشه‌ها و توطئه‌های نظام سلطه در برابر جبهه مقاومت اسلامی عنوان کرد: هدف دنیای سلطه در وضعیت کنونی ایجاد جنگ‌های نیابتی و ترکیبی بوده که در این زمینه نیز ناکام مانده و جمهوری اسلامی با وجود تمام مشکلاتی که وجود دارد در حال پیشروی است.

وی ادامه داد: پس از فتنه 88 فتنه‌گران با رایزنی‌های خود سبب تحمیل 18 نوع تحریم اقتصادی بر کشور شدند، مرید و مریدبازی نیز یکی دیگر از آسیب‌های سال‌های گذشته کشور بوده است همچنین در ابتدای دهه 90 نیز جنگ دیپلماتیک تمام‌عیاری علیه نظام اسلامی به‌وجود آمده که هنوز هم ادامه دارد.

کارشناس مسائل راهبردی راجع به قدرت سایبری جمهوری اسلامی عنوان کرد: ازجمله مهم‌ترین عرصه‌های پیشرفت کشور در سال‌های اخیر قدرت سایبری بوده که در این عرصه بسیاری از اقدامات و حمله‌های دشمنان را ناکام گذاشته است، هدف دشمن از تسخیر شهر حلب نیز گسترش فعالیت‌های ناتو در مناطق کردنشین منطقه بود، گروهک‌های ضدانقلاب در سال 95 علیه جمهوری اسلامی اعلام جنگ کردند که به‌شدت در این عرصه ناکام ماندند.

سراج تجزیه را یکی از مهم‌ترین اهداف و اولویت‌های آمریکا در قبال ایران دانست و ابراز کرد: آمریکا همواره به‌دنبال تجزیه ایران بوده و خواهد بود، امروز آمریکا درصدد خروج از برجام است چراکه تضمین‌های لازم برای عدم این اقدام توسط طرف‌های ایرانی گرفته نشده است، دولت امروز باید پاسخگو باشد نه اینکه به‌دنبال برجام جدیدی باشد.

وی تأکید کرد: آمریکا هرگز جرأت و قدرت حمله به ایران را نخواهد داشت، آمریکا به‌درستی به قدرت رهبری و مدیریت رهبری انقلاب واقف بوده و ایشان را یک ابرحریف می‌داند که نقشه راه را به‌خوبی و به‌درستی می‌داند و به مسائل استراتژیک به‌طور کامل واقف است.

همچنین در جنگ نامنظم جبهه مقاومت موفق شد تا شهر حلب را آزادکرده و سوریه را به ثبات و آرامش برساند و در مسئله یمن نیز کریدور انقلاب اسلامی امروز به باب المندب رسیده است.

سراج خاطرنشان کرد: یمن امروز به یک ارتش انقلابی و باانگیزه تبدیل‌شده که دارای سلاح‌های مجهز و سنگین نظامی است که با وجود فقر سنگین موجود در این کشور نشانه‌ای از ضعف در آن دیده نمی‌شود، نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت بوده این است که نباید در جنگ دیپلماتیک عرصه را به دشمن واگذار کرد چراکه اگر در این عرصه کوتاه بیاییم خواسته‌های نامشروع دشمن هر روز بیشتر خواهد شد.

کارشناس مسائل راهبردی راهبرد نفرت‌افکنی دشمن را موردتوجه قرار داد و عنوان کرد: دشمن درصدد ایجاد حس نفرت و دل‌زدگی ملت از حاکمیت است و به‌دنبال این بوده که مردم دیگر اعتقاد و امیدی به نظام موجود نداشته باشند، مدیری که تابعیت‌های دوگانه را می‌پذیرد دیگر به میهن خود عرقی ندارد بنابراین باید در برابر به‌کارگیری مدیران دوتابعیتی نیز برخوردهای جدی‌تر در جامعه صورت گیرد.

سراج با تأکید بر اهمیت مسئله بصیرت در جامعه گفت: مبحث بصیرت‌افزایی و بصیرت‌دهی باید به‌صورت جدی در جامعه اجرایی شود تا مردم به‌درستی توجیه شوند که امروز همه نیروهای انقلابی در یک جنگ ترکیبی تمام‌عیار با نظام سلطه قرار دارند، هدف مهم و اصلی فتنه‌گران نیز سیاه‌نمایی در جامعه بوده تا از این رهگذر اثبات کنند که نظام اسلامی هیچ دستاورد و موفقیتی نداشته که این مسئله به‌نوبه خود می‌تواند مقدمه‌ای برای یک جنگ سیاسی در کشور باشد.

سراج درباره مباحث مربوط به حقوق نجومی در کشور عنوان کرد: جریان‌های انقلابی در این زمینه به مطالبه‌گری می‌پرداختند چراکه مطالبه‌های اجتماعی همیشه جواب داده است اما این مسئله نیز نباید به‌نحوی بازگویی شود که منجر به سیاه‌نمایی برای نظام اسلامی شود.

 منبع: تسنیم

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .