دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
سعید جلیلی در قم:
دشمن سعی دارد نقاط مثبت انقلاب را بپوشاند / مردم همواره پشتیبان نظام هستند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که دشمن سعی دارد نقاط مثبت انقلاب را بپوشاند، بیان داشت: مردم همواره پشتیبان نظام و انقلاب هستند و باید قدردان ملت بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سعید جلیلی در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن قم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) اظهار داشت: انقلاب اسلامی حرکتی در امتداد مسیر پیامبران و انبیا بود، به همین دلیل دشمنان می‌خواستند دستاوردهای ملت از مسیر اصلی خارج شده و به سمت شر و شرارت منحرف گردد.
جلیلی بیان داشت: : امروز دشمن می‌بیند که انقلاب اسلامی تنها یک حرکت علمی نیست بلکه حرکتی تمدنی است که الگوی غرب را به چالش کشیده است، امروز مردم‌سالاری دینی مطرح شده که نه تنها حکومت آنها را زیرسوال برده بلکه روز به روز پیشرفت می‌کند.

وی ادامه داد: چنانچه  امام راحل آمریکا را شیطان بزرگ نامید به همین دلیل بود؛ به خاطر این بود که این قدرت استکباری تمام هدفش این بود که مسیر بشریت را به سمت شرارت بکشاند و آنها هر آنچه توانستند به کار بردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه بعد از جنگ جهانی دوم آنها مناسبات دنیا را به گونه‌ای شکل دادند که می‌گویند آنچه ما می‌خواهیم باید انجام شود افزود: می‌گویند اگر تمام کشورهای دنیا یک نظر داشته باشند قدرت استکباری می‌تواند آن را وتو کند و آنها می‌گویند که ما مشخص می‌کنیم که چه مناسبات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی شکل بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم که می‌گویند حتی کوچکترین مناسبات بانکی را باید ما نظر دهیم و فلان تحقیق علمی را باید با نظر ما پیگیری کنید.
جلیلی گفت: چند روز پیش آمریکا سند راهبرد امنیت ملی را منتشر کرد و اوباما در آن سند تاکید کرده بود که در 100 سال آینده باید رهبری ما بر دنیا حفظ شود و رئیس جمهور جدید آمریکا همین مساله را به شکلی دیگر مطرح می‌کند و نفوذ در جهان را در برنامه حرکت خود می‌داند.
وی اضافه کرد: اگر بگوییم که چه کسی به تو این حق را داده می‌گوید که چون قدرت بیشتری دارم و این منطق آنها است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه یک فصل سند راهبرد امنیت ملی انگلیس هم این است که ما باید برای نفوذ جهانی طرح‌ریزی کنیم خاطرنشان کرد: این‌ها همان کسانی هستند که امروز صدایشان بلند شده که چرا جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای دنیا محبوبیت و نفوذ دارد و به صراحت در اسناد خود تاکید دارند که ما باید قدرت و نفوذ داشته باشیم تا بتوانیم در جهان ایفای نقش کنیم.
وی با اشاره به ایستادگی انقلاب اسلامی در برابر مستکبران جهان گفت: آنها دیدند که با انقلاب و پدیده‌ای مواجه شدند که قدرتی فوق قدرت آنها دارد؛ آنها به گزینه‌های نظامی و سیاسی و اقتصادی رو آوردند ولی ملت ما هیچ‌گاه نخواهد ترسید و مبنای انقلاب اسلامی بر پایه ایستادگی است.
جلیلی اضافه کرد: آنها می‌بینند که نگاه ملت ایران آنگونه نیست که فقط خرمشهر آزاد شود بلکه به دنبال آن جنوب لبنان آزاد می‌شود و ایستادگی در برابر اسرائیل افزایش می‌یابد و این حرکت به سرعت جهانی می‌شود و از همین امر ترس دارند.
وی گفت: وقتی ملت‌ها الهام گرفته و قدرت می‌گیرد دیگر رژِیم صهیونیستی نمی‌تواند در مردم ایجاد واهمه کند و این‌ها همه اثر الهام‌بخشی انقلاب اسلامی است.
عضو مجمع‌ تشخیص مصلحت نظام با اشاره به گذر از دهه اول، دوم و سوم انقلاب در سایه تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف گفت: آنها می‌بینند که ملت ایران برخلاف تلاش‌های گسترده آنان ایستادگی کرده و امروز انقلاب اسلامی به مثابه جوان برومند 40 ساله‌ای است که با قدرت در مقابل دشمن ایستاده و درخت تنومندی است که آثار آن یک به یک به بار می‌نشیند.
جلیلی گفت: امروز نظام اسلامی الگویی از مردم‌سالاری دینی را ارائه داده و فضاحت شعارهای دروغین آنها برای مردم منطقه و دنیا روشن شده و این آنها را نگران کرده است چراکه امروز انقلاب اسلامی جوانی برومند است و جوانان انقلاب اسلامی با قدرت جهانی حرکت‌های جدی را شروع کرده‌اند.
وی گفت: آنها می‌دانند یا باید قدرت انقلاب اسلامی را پذیرفته یا آماده پذیرش شکست‌های بیشتر در عرصه‌های مختلف باشند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی توقف ندارد بلکه پیشرفت دارد افزود: دشمن تمام تلاش خود را کرد تا نسل انقلاب اسلامی تکثیر نشود اما چه شد؟ امروز می‌بینند در دهه 90 جوانانی برومند همچون شهید حججی‌ها بروز میکنند که تمام نقشه‌های آنها را خنثی می‌کند؛ آنها می‌دانند این قدرت از نسل مارکسیست نیست بلکه قدرتی الهی و دینی است.
وی تصریح کرد: اینکه دشمن هر آنچه دارد به کار می‌بندد برای چیست؟ امروز ملتی که این موفقیت‌ها را داشته یکی از شگردهای دشمن این است که با تمام توان اجازه ندهند این موفقیت‌ها دیده شده و القاء یاس و ناامیدی کنند.
جلیلی بیان کرد: اگر نظام اسلامی ناکارآمد است پس چرا روز به روز سیاست‌های القائی خود علیه کارآمدی نظام اسلامی را بیشتر می‌کنید. دشمن با تمام توان سعی دارد نقاط مثبت انقلاب و پیشرفت‌های آن را بپوشاند.

وی با اشاره به القاء یاس و ناامیدی در جامعه اسلامی توسط دشمنان گفت: آنها می‌دانند اگر از همین قم مقدس روزی امام راحل ظهور کرد و جلوی سیاست‌های استکباری را گرفت امروز آنها کجا هستند و ما کجا هستیم؛ امروز بحث آنها با ما سر قله‌ها است که چرا جمهوری اسلامی ایران فلان فناوری پیشرفته را دارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ویژگی بعدی انقلاب اسلامی این بود که حرکتی ریشه‌ای شکل گرفت که در آموزه‌های اهل بیت(ع) و قرآن است؛ آنها می‌ فهمند که وقتی این آموزه‌ها ادامه پیدا کند تمدنی شکل می‌گیرد که از جنس مارکسیست نیست و شجره‌ای طیبه است.
وی اضافه کرد: اگر امروز جوانانی چون شدای مدافع حرم می‌بینید که وجود خود را برای دفاع از ارزش‌ها می‌گذارند نشان دهنده این است که آنها از ریشه‌ها و آموزه‌های فاطمی تغذیه می‌شوند.
جلیلی با تاکید بر اینکه امثال حججی‌ها مبانی و ارزش‌های فاطمی را فهمیده و پیگیری کرده‌اند بیان کرد: دشمن می‌فهمد که اگر آموزه‌های فاطمی در مناسبات ملت شکل بگیرد چه همبستگی و یکپارچگی شکل خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: دشمن می‌داند ملتی که آموزه فاطمی را مبنا قرار داده سایه به سایه مسیر انقلاب را دنبال کرده و هرجا ببیند دچار مشکل شده حمایت‌های خود را بیشتر می‌کند و مردم می‌دانند هرجا نیاز به رفع نقصی باشد وظیفه همه است که در مسیر اصلاح آن حرکت کنند.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .