دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
شهردار قم:
حمایت از تاکسی اینترنتی از اولویت های شهرداری است
شهردار قم با انتقاد از کاهش بودجه سازمان میادین و تره بار، گفت: سازمان تاکسیرانی در اصل متعلق به بخش خصوصی است و شهرداری نیز در راستای تحقق کامل این مهم در حرکت است حمایت از تاکسی‌های اینترنتی نیز از اولویت‌های مهم شهرداری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید مرتضی سقائیان نژاد عصر امروز در سی و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، با اشاره به حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: مردم بار دیگر در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ثابت کردند که جلوتر از مسئولان پشتیبان انقلاب هستند.

وی ادامه داد: تحقق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در بودجه پیشنهادی سال 97 سازمان‌های تابعه شهرداری قم اهمیت بسیاری دارد.

شهردار قم اضافه کرد:شهرداری با کاهش بودجه سازمان های شهرداری با توجه به اهمیت ارائه خدمات با کیفیت مخالف است .

وی بیان داشت: در صورت کاهش بودجه شهرداری خدماتی که به شهروندان ارائه می شود هم به نوعی کاهش خواهد یافت.

سقائیان نژاد با اشاره به اینکه شورای شهر باید نسبت به این مسئله حساس باشد، خاطرنشان کرد: کاهش بودجه سازمان‌ها باید توسط مدیرعامل سازمانها بررسی شود چراکه پیش‌بینی این بودجه‌ها توسط این افراد دقیقاً بررسی‌شده است.

وی با انتقاد از کاهش 700 میلیون تومانی بودجه سازمان میادین و تره‌بار در اصلاحیه بودجه سال 96 تأکید کرد: بودجه سازمان میادین و تره‌بار در حالت عادی باید 200 میلیارد تومان باشد در حالی‌که بودجه این سازمان با این رقم فاصله زیادی دارد و 700 میلیون تومانی بودجه این سازمان در اصلاحیه بودجه سال 96 نیز به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست.

شهردار قم با اشاره به مسئله تفریغ بودجه سازمان‌های تابعه شهرداری خاطرنشان کرد: بودجه سازمان‌های مختلف شهرداری نهایتاً تا 30 درصد می‌تواند با تفریغ بودجه اختلاف داشته باشد اما بیشتر درآمدهای شهرداری در سه ماه پایانی سال است بنابراین درآمدهای شهرداری یک نوع درآمد غیرخطی است.

وی ادامه داد: شهرداری قم پیرو قانون و شورای حقوقی است و در زمینهٔ بودجه نیز این روند را دنبال می‌کند، کاهش بودجه سازمان میادین میوه و تره‌بار امری اشتباهی است چراکه این کار سبب کاهش  درآمدهای پیش‌بینی‌شده  و ارائه خدمات موردنظر خواهد شد.

سقائیان نژاد با تأکید بر اهمیت توسعه سرمایه‌ای در بودجه‌های پیشنهادی شهرداری عنوان کرد: توسعه سرمایه‌ای سازمان‌های تابعه شهرداری امری حساس بوده که باید دنبال شود، کاهش بودجه‌های پیشنهادی در این زمینه می‌تواند این روند را با مشکلات و خللی همراه سازد و سبب برخی مشکلات مالی در زمینهٔ اجرایی شود.

وی با بیان برخی از مشکلات پیرامون سازمان تاکسیرانی شهر قم گفت: سازمان تاکسیرانی در اصل متعلق به بخش خصوصی است و شهرداری نیز در راستای تحقق کامل این مهم در حرکت است حمایت از تاکسی‌های اینترنتی نیز از اولویت‌های مهم شهرداری است.

انتهای پیام/160

برچسب ها : شهرداری ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .