يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم:
لوازم مازاد مردم از سال آینده به صورت ماهیانه جمع آوری می شود/افزایش استقبال از طرح نسبت به سال های گذشته
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اجرای طرح هبه از 23 بهمن تا 22 اسفند، گفت: لوازم مازاد مردم از سال آینده به صورت ماهیانه در روز جمعه آخر هر ماه جمع آوری می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید عبدالله میرابراهیمی ظهر امروز در نشست خبری با عنوان  اجرای طرح معنوی احسان ماندگار(هبه)، بااشاره به هدف سازمان پسماند، اظهار داشت: هدف این سازمان حرکت به سمت کاهش تولید زباله می باشد.

وی ادامه داد: زباله همان دور ریزهایی می باشد که از نظر ما غیر ضروری هستند اما در برخی موارد این دور ریزها با کمی تعمیرات دوباره به چرخ مصرف باز می گردند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به تفاهمنامه فی مابین سازمان پسماند و بهزیستی، گفت: در این تفاهمنامه قرار شده است اقلام و لوازم مازاد شهروندان توسط شهرداری جمع آوری می شود و سپس در اختیار بهزیستی قرار میگیرد تا در صورت نیاز به تعمیرات و ... با روند خاصی در اختیار افراد نیازمند قرار بگیرد.

وی افزود: شهروندان باید با سامانه 137 تماس بگیرند تا کارشناس ما به محل مراجعه کند و لوازم مازاد را بررسی کند و در صورت قابل استفاده بودن در کمتر از 24 ساعت اقدام به انتقال آن می کنند.

میرابراهیمی با اشاره به اینکه طرح معنوی احسان ماندگار از 23 بهمن در قم آغاز شده است، بیان داشت: طرح معنوی احسان ماندگار برای جمع آوری اقلام مازاد شهروندان و تحویل به خانواده های نیازمند از 23 بهمن تا 22 اسفند با مشارکت سازمان مدیریت پسماند و سازمان بهزیستی در شهر قم اجرایی می شود.

وی اضافه کرد: بعد از اجرای چند ساله این طرح و آشنایی مردم با آن هر سال استقبال از این طرح بیشتر می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به روند اجرای طرح معنوی احسان ماندگار در سال آینده، خاطرنشان کرد: در دوره های قبلی این طرح در دو ماه پایانی سال اجرا می شد که سعی داریم سال آینده طرح را به صورت ماهیانه اجرایی کرده تا شاهد مشارکت بیشتر شهروندان در راستای رفع مشکل نیازمندان باشیم.

وی ادامه داد: این طرح از سال آینده در جمعه های آخر سال هر ماه اجراخواهد شد تا به نوعی مردم راحتر باشند و لوازم مازاد خود را ماه ها در خانه نگهداری نکنند.

میرابراهیمی با اشاره به آمار تماس با 137، ابراز داشت: در سال گذشته 213 پیام ثبتی در سامانه داشته ایم که 185 مورد مراجعه انجام گرفت که از این تعداد 272 مورد کالا تحویل ماموران شده است.

وی افزود: 16درصد کالا لوازم برقی منزل، 48 درصد لوازم چوب منزل، 14 درصد لوازم صوتی و تصویری، 8درصد اسباب خواب و 13 درصد هم سایر موارد می باشد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : مدیریت پسماند
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .