يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
سيد محمد جواد طاهري در گفتگو با قم فردا:
دغدغه اصلی مردم و جامعه در تئاتر فراموش شده است / تغییر در تئاتر کشور باید از قم آغاز شود
کارگردان و بازیگر سینما و تئاتر با اشاره به وضعیت کنونی تئاتر در کشور گفت: دغدغه اصلی مردم و جامعه در تئاتر فراموش شده است.

سيد محمد جواد طاهري در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  با اشاره به نمایش "حنانه" در تالار مرکزی شهر قم اظهار داشت: این نمایش 4 سال پیش نیز  اجرا شده و امسال بار دیگر از امروز به مدت 7 روز در قم اجرا می شود.

وی ادامه داد: نگاه ما به این نمایش استدلالی است و سعی کردیم به مقوله تئاتر نزدیک شویم و در واقع بحث حقانیت و واقع گرایی است.

طاهری بیان داشت: نمایش در یک فرازمانی اتفاق می افتد و لازمان و لامکان است و در واقع در این نمایش شخصیتی مانند زمان داریم که کامل فضا را متحول می کند.

وی افزود: در این نمایش سعی شده که مخاطب درگیر مسائل عقلانی شود و بیشترین تاکید ما

بر روی استدلال و خرد است.

وی با بیان این که گذر زمان در نمایش حنانه وجود دارد، تصریح کرد: این مهم در دکور نمایش هم لحاظ شده است و علاوه بر این وفاداری به عناصر تئاتر در این نمایش مشهود است.

طاهری ابراز داشت: در این نمایش از موسیقی متن استفاده شده است و بازیگران علی فرحناک محمد حسینی مهدی رکنی علی مقدم زهرا محمد باقری احمد شریفی و 20 نفر از هنرجویان قم هستند

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به وضعیت تئاتر کشور بیان داشت: باید تغییری در تئاتر داشته باشیم و این تغییر باید از قم صورت بگیرد.

 

این کارگردان افزود: موضو عاتی که در تئاتر کشور به آن پرداخته می شود دغدغه اصلی مردم و جامعه نیست و این رورند باید اصلاح شود.

طاهری خاطر نشان کرد: حمایت های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری قم تنها عامل اصلی اجرای نمایش در قم است .

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .