يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
آشوب 25 بهمن 89 هیچ ربطی به نتیجه انتخابات نداشت
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، فرازوفرودهای تاریخ انقلاب به ماجرای پرشمار و بعضاً امنیتی دهه 60 محدود نمی‌شود، دهه 80 در تاریخ انقلاب یکی از گرانیگاه‌های حساس تاریخ معاصر ملتی است که از سال 88 در این دهه عصر جدیدی در جریان‌شناسی سیاسی تاریخ انقلاب گشود.

غائله 8 ماه فتنه‌گری در سال 88 با حضور عجیب و تاریخی مردم در 9 دی به نقطه پایانی رسید و فتنه‌گران یک‌سال تمام در حسرت آتش‌افروزی تقلا کردند.

سال 89 از راه رسید و جهان اسلام با پدیده بیداری اسلامی مواجه شد؛‌ سران فتنه تلاش کردند از قِبل این حوادث با طرحی کاریکاتور گونه به تکرار این اتفاق در داخل بپردازند؛ امری که با عدم استقبال مردم به نتیجه نرسید و شورای امنیت ملی برای جلوگیری از فتنه‌ای جدید اقدام به حصر سران فتنه کرد.

هرچند در تریبون‌ها و مواضع رسمی جریان فتنه، همواره از منع خشونت‌ به‌عنوان یک استراتژی سخن گفته می‌شود، اما نشانه‌های انکار ناشدنی این رویکرد و گسترش دامنه خشونت‌های خیابانی در حادثه عاشورای 88 و 25 بهمن 89 به‌وضوح مشخص است؛‌ همان‌طور که در دهه 60 تهدید و کاربرد سلاح در مقابل نظام از سوی سازمان مجاهدین خلق انجام شد، جریان فتنه نیز سعی داشت با تهدید لفظی و سیاسی و گروه مکمل خود برای اقدام عملیاتی، این هدف را دنبال کند.

بنابراین بار دیگر، قطب‌بندی «انقلاب ـ ضدانقلاب» از پسِ این اتفاقات در کشور حاکم شد و این وضعیت که به‌منظور فاز جدید آشوبگری و بی‌ثبات‌سازی بود، یادآور رخدادهای دهه 60 است.

گروه احزاب خبرگزاری فارس به همین منظور و برای بازخوانی تاریخی آشوب اسرائیلی آمریکایی 25 بهمن به سراغ برخی فعالان سیاسی رفته است تا مبادا غبار فراموشی منجر به مظلومیت‌ انقلاب اسلامی دریکی از مهم‌ترین مقاطع تاریخ انقلاب شود.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در مورد راهپیمایی صهیونیستی 25 بهمن‌ماه 89 توسط فتنه‌گران اظهار داشت: به دلیل هوشیاری مردم این آشوب صهیونیستی در نطفه خفه شد و مردم استقبالی از آن نکردند.

وی افزود: افرادی هنوز وجود دارند که اگر فرصتی برای فتنه‌گری بیابند باز حاضرند فتنه را باز تجدید کنند که ما این را در آشوب‌های اخیر دیدیم.

حجت‌الاسلام ابراهیمی با تأکید بر اینکه بیگانگان به فتنه 88 و راهپیمایی بهمن 89 دل‌بسته بودند، گفت: ماجرای آشوب 25 بهمن به بهانه حمایت از مردم مصر و تونس بود و دعوت موسوی و کروبی هیچ ارتباطی به نتیجه انتخابات نداشت.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر اینکه حصر سران فتنه پس از راهپیمایی بهمن‌ماه 89 صورت گرفت، گفت:‌ البته حصری که برای آن‌ها پیش‌بینی‌شده نهایت رأفت است.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .