جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷
آیت الله کعبی:
مسئولانی که در اجرای عدالت کم کاری کرده اند از خدا و ملت عذرخواهی کنند
عضو خبرگان رهبری با اشاره به شرط تحقق عدالت عزم ، اراده و همت مدیران ارشد نظام و تلاش برای کم کردن فاصله بین فقیر و غنی در بخش اقتصادی است، گفت: مسئولانی که در اجرای عدالت کم کاری کرده اند از خدا و ملت عذرخواهی کنند.

 آیت الله عباس کعبی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص عدالت ، اظهار داشت: عدالت یکی از فلسفه های بعثت انبیاء و آرمان های پایه ای انقلاب می باشد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در یک ارزیابی کلان از 4دهه گذشته به ویژه دهه چهارم فرمودند که ما پیشرفت کرده ایم اما پیشرفت باید همراه با عدالت باشد و در عدالت پیشرفت نکرده ایم و عقب افتاده ایم.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب هم از ملت عذرخواهی کردند و هم از خدا استغفار، بیان داشت:  آن کسانی که در جهت عدالت حرکت نکردند باید از ملت عذرخواهی و از خدا طلب استغفار کنند نه رهبری؛ چون رهبری هر چه از لحاظ سیاست گذاری، خط مش گذاری ، تذکر، صدور اوامر برای عدالت را انجام داده و انجام می دهند اما مدیران عالی کشور در گذشته و امروز در انجام این وظیفه کوتاهی کرده اند و آنها باید نسبت به آرمان های پایه ای انقلاب مانند عدالت احساس مسئولیت کنند و وظیفه خود را جبران کنند.

وی اضافه کرد: البته مقام معظم رهبری امید دادند به این عدالت که در حال محقق شدن است اما شرط تحقق عدالت عزم ، اراده و همت مدیران ارشد نظام به ویژه قوه مجریه و تغییر ابزار و تلاش برای کم کردن فاصله بین فقیر و غنی در بخش اقتصادی و توجه به محرومین و مستضعفین است.

آیت الله کعبی با اشاره به ابعاد مختلف عدالت، ابراز داشت: عدالت ابعاد زیادی مانند عدالت فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی ،سیاسی دارد که باید عدالت در همه حوزه ها محقق شود که این مسئله بستگی به توزیع و بهره مندی عادلانه از  فرصت ها و امکانات ملی و رشد دادن به استعدادهای جوانان و استفاده از افراد متعهد و متخصص و شایسته در  جایگاه های مدیریت بجای جناح گرایی است.

وی خاطرنشان کرد: مجریان و کسانی که قدرت در دست آنهاست در اجرای عدالت کوتاهی کرده اندو باید بجای فرافکنی و فرار از مسئولیت در جهت تحقق عدالت حرکت کنند و این سخنان رهبری را جدی بگیرند.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .