جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷
وزیر آموزش و پرورش در قم:
تغییر روش و مدیریت در آموزش و پرورش ضروری است / تعامل سازنده آموزش و پرورش با حوزه های علمیه
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعامل سازنده آموزش و پرورش با حوزه های علمیه گفت: تغییر روش و مدیریت در آموزش و پرورش ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  سیدمحمد بطحائی صبح امروز در سومین نشست فصلی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در جمع مدیران و معاونین وزارتخانه و حوزه های علمیه در قم به برنامه های دولت اشاره کرد و بیان داشت: برنامه هایی که در دولت دوازدهم دنبال خواهیم کرد در دو دسته تقسیم بندی می‌شود، بخش اوا ناظر بر تحولاتی است که در متن برنامه ها و محتوای آموزشی باید رخ دهد که خوشبختانه سند تحول بنیادین به طور عملیاتی مسیر را روشن کرده است.

وی ادامه داد: ویژگی های الگوی زندگی ایرانی اسلامی در سند ذکر شده و باید دانش آموزان را به گونه‌ای تربیت کرد که با مناسبات و شرایط بیرون مدرسه مطابقت داشته باشد به طوری که این مهم می‌تواند مدارس را با نشاط کند و انگیزه ها را بالا ببرد.

 بطحائی به بخش دوم اشاره کرد و گفت: در این بخش برنامه‌ها در حوزه تغییر روش و مدیریت در آموزش و پرورش است، روشی که تا امروز اداره کرده ایم امکان ادامه دادن درآینده را ندارد و باید روشهای جدید را بکار گیریم، امروز 70 درصد نیروی انسانی ما مدرک لیسانس و بالاتر دارند و میانگین خدمت 23 سال است، لذا پتانسیل عظیمی در اختیار داریم که باید از آن به نحو احسن استفاده کنیم.

وی همکاری با حوزه های علمیه را مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: دولت به همکاری با حوزه های علمیه در امر امر پژوهش و تربیت دینی دانش آموزان ازطریق تقویت ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش نگاه ویژه ای دارد که و در آینده این مهم عملیاتی می شود.

وزیر آموزش و پرورش برنامه های فرهنگی و اجتماعی را مورد توجه قرار داد و افزود: ارتقاء كمي و كيفي مراكز مشاوره براي حضور مؤثر مدارس در فرآيند مصون سازی دانش آموزان و خانواده ها و پيشگيري از آسيب هاي فرهنگي و اجتماعي در دوره ها و پايه هاي مختلف تحصيلي با همكاري سازمان ها، نهادها و حوزه هاي علميه مدنظر وزارتخانه می باشد.

 

 

 

انتهای پیام/

برچسب ها : سیدمحمد بطحائی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .