جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷
واکنش کاربران مجازی به اظهارات اسحاق جهانگیری؛
مسبب مشکلات کشور "شصت ساله‌ها" هستند نه "دهه شصتی‌ها"
دلیل افزایش نرخ بیکاری در جامعه "متولین دهه شصت" نیستند؛ عامل اصلی رواج بیکاری، ورشکستی کارخانه‌هاست که نتیجه سیاست های غلط دولت است، همان دولتی که میانگین سنی هیات وزیرانش 57-58 سال است و توان مدیریت دستگاه اجرایی را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، یکی از مشکلاتی که کشور در چند سال اخیر با آن دست و پنجه نرم میکند، حاضر نبودن مسئولین دولت به پاسخگویی در برابر عملکردشان است، وقتی یک مسئول به اشتباهات و ضعف های خود اذعان نداشته باشد و بخواهد دیگران را مقصر معرفی کند، بدون شک درصدد تصحیح عملکرد خود برنمی‌آید.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، روز پنجشنبه در "همایش روز جهانی آینده" به بررسی ابرچالش های موجود در کشور پرداخت و گفت: متولدین دهه 60 در هر مقطعی وارد شدند با مشکل مواجه شدیم. از زمان ورود به دبستان تا دبیرستان و دانشگاه و الان هم بحث اشتغال و در آینده موضوع سالمندی آنها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

سخنان معاون اول رئیس جمهور واکنش های زیادی در فضای مجازی بدنبال داشت، برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در نقد سخنان این مقام بلندپایه به میانگین سنی هیات دولت اشاره کردند و مدعی شدند مقصر اصلی مشکلات کشور "شصت ساله‌ها" هستند نه "دهه شصتی‌ها".

اشاره کاربران شبکه‌های اجتماعی کنایه‌ایست به مسن بودن اعضای هیات دولت، کابینه دولت یازدهم و دوازدهم پیرترین کابینه بعد از انقلاب است، حسن روحانی و چند تن از وزرای کابینه سن‌شان بالای 60 سال است و قانونا بازنشسته شده‌اند اما همچنان سودای خدمت دارند غافل از اینکه حضورشان در دولت نتیجه‌ای جز "کند کردن حرکت دستگاه اجرایی" بدنبال نداشته است.

از طرفی با نگاهی گذرا به پیشینه عملکرد دولت تدبیر میتوان دریافت که بخش قابل توجهی از مشکلات بوجود آمده در چند سال اخیر نتیجه مستقیم سیاست‌های اشتباه دولت است، بی توجهی دولت به تولیدکنندگان داخلی و عدم ایجاد ساز و کارهای حمایتی برای تقویت بخش خصوصی باعث ورشکستی برخی از بزرگترین شرکت های کشور شده است.

مقصر بیکاری و فقر در جامعه "متولین دهه شصت" نیستند؛ عامل اصلی رواج بیکاری، ورشکستی کارخانه‌هاست که نتیجه سیاست های غلط دولت است، همان دولتی که میانگین سنی هیات وزیرانش 57-58 سال است و توان مدیریت دستگاه اجرایی را ندارد.

امروز حسن روحانی و هیات وزیرانش باید پاسخگوی مطالبات متولدین دهه شصت باشند که با انواع مشکلات دست و پنجه نرم میکنند، اینکه اسحاق جهانگیری خود را در جایگاه شاکی قرار می‌دهد و متولیدن دهه شصت را مقصر مشکلات قلمداد میکند نشان میدهد که جناب معاون قصد دارد دستِ پیش بگیرد، تا به اصطلاح قدیمی‌ها پس نیوفتد.

 

 وحید عزیزی

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .