جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم:
حدود 12 مترمربع به ازای هر شهروند کمبود فضای سبز داریم
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اینکه باید در این هفته به دنبال ارتقا محیط زیست در شهر باشیم، گفت: حدود 12 مترمربع به ازای هر شهروند کمبود فضای سبز داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، پیام جوادیان ظهر امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم به مناسبت 15 اسفند روز درختکاری که در سالن جلسات شهرداری برگزار شد، با بیان اینکه 15 تا 21 اسفند به عنوان هفته درختکاری می باشد، اظهار داشت: این هفته فرصت خوبی برای پرداختن به معقوله محیط زیست و درختکاری می باشد.

وی ادامه داد: کمبود توجه به محیط زیست و درختکاری در شهرهای صنعتی و بزرگ احساس می‌کنیم و کمتر کسی از شهروندان و مسوولان وجود دارد که به مقوله فضای سبز، درختکاری و محیط زیست علاقمند نباشد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اینکه باید در این هفته به دنبال ارتقا محیط زیست در شهر باشیم، گفت: با پیگیری صورت گرفته نخستین جلسه ستاد توسعه فضای سبز شهر قم را به ریاست استاندار تشکیل دادیم.

وی افزود: تاکید داریم که به دور از مباحث تبلیغاتی و ظاهرسازی به دنبال توسعه چشمگیر فضای سبز شهر قم باشیم.

جوادیان با اشاره به سرانه فضای سبز شهر قم، عنوان داشت: متراژ کلیه فضای سبز شهری در اختیار شهرداری قم بیش از 21 میلیون متر مربع است که از این مقدار هزار و 656 هکتار جنگلی، کمربند سبز و قطعات اطراف شهر و حدود 600 هکتار فضای سبز شهری است.

وی اضافه کرد: سرانه کل شهر قم با لحاظ آخرین آمار جمعیت شهر که حدود یک میلیون و 201 هزار نفر است، 18.87 مترمربع به ازای هر شهروند قمی است که استاندارد آن برای شهری چون قم باید بالای 30 مترمربع باشد که بر این اساس حدود 12 مترمربع به ازای هر شهروند کمبود فضای سبز داریم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه سرانه فضای سبز شهری 5.82 مترمربع است که باید بالای 9 مترمربع باشد و سرانه تفرجگاهی و تفریحی 2.25 مترمربع به ازای هر شهروند است که باید بالای 5 مترمربع باشد اظهار کرد: در سال 96 بالغ بر 14 میلیارد تومان فقط خرید درخت، درختچه و گل و گیاه داشتیم و چیزی در حدود 4 میلیارد تومان بذر، کود، سم و سایر نهاده‌های کشاورزی خریداری شده است

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .