جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷
آیت الله مکارم شیرازی:
نباید در برابر زورگویی کشورهای جهان بی‌تفاوت بود
حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در مسجد اعظم قم به بیان برخی از مشکلات کنونی جهان پرداخت و عنوان کرد: علیرغم ظاهر خوب دنیا که سازمان های به اصطلاح حقوق بشری وجود دارد اما باطن این دنیا پر است از زورگویی، ریاکاری و ظلم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حضرت آیت الله مکارم نسبت به مواضع برخی از کشورهای قدرتمند علیه برنامه موشکی ایران اظهار داشت: آمریکا می گوید چرا ایران باید موشک داشته باشد و باید برای موشک هایی که دارد به ما پاسخگو باشد، آیا این وقاحت و زورگویی نیست؟

حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در مسجد اعظم قم برخی از مشکلات کنونی جهان پرداخت و بیان کرد: علیرغم ظاهر خوب دنیا که سازمان های به اصطلاح حقوق بشری وجود دارد اما باطن این دنیا پر است از زورگویی، ریاکاری و ظلم.

ایشان افزودند: آمریکا از آن طرف دنیا به این طرف لشکرکشی می کند و علیه بعضی کشورها موضع می گیرد و می گوید کسی حق ندارد، قوی بشود، بلکه همه باید ضعیف شوند و من تنها قوی بمانم، آیا این زورگویی آشکار نیست؟

این مرجع تقلید با اظهار تاسف از صحبت های برخی کشورهای زورگو علیه برنامه موشکی ایران تاکید کردند: آمریکا می گوید چرا ایران باید موشک داشته باشد و باید پای میز مذاکره بیاید برای موشک هایی که دارد، آیا این وقاحت و زورگویی نیست؟ چرا دنیای امروز کم کم به این مسائل عادت می کند و کسی قبح این مسائل  و زورگویی های ابرقدرت ها را بازگو نمی کند و اعتراضی صورت نمی گیرد؟

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: همه می دانند که داعش در عراق و سوریه با کمک ایران و حزب الله تا حد زیادی از بین رفت؛ اما مستکبرین عالم ایران را محکوم می کنند که شما حامی تروریست هستید!.

ایشان خاطرنشان ساختند: کاری که ما باید انجام دهیم این است که به این دنیا اعتماد نکنیم و خوشبین نباشیم، بلکه نسبت به این زورگویی ها و دروغگویی و ریاکاری بدبین باشیم.

معظم له دربخش دیگری از سخنان  خود با اشاره به حدیثی از معصوم(ع) گفتند: بسیاری از مشکلات و گرفتاری های بشر به خاطر سختگیری های بیهوده است، لذا باید در همه عرصه ها انسان سخت گیر نباشد، بلکه بر دیگران آسان بگیرد تا زندگی ها شیرین تر شود.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .