پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
آیت الله نوری همدانی:
مردم به مسئولان رای دادند تا از نظر معیشتی در سختی نباشند
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه باید در برابر دشمنان بیدار باشیم و عزت و عظمت اسلام را حفظ کنیم، گفت: مردم به مسئولان رای دادند تا از نظر معیشتی در سختی نباشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد،  با اشاره به اینکه مسلمانان از کارهایی که سبب می‌شود اسلام انحطاط پیدا کند، باید گریزان باشند، اظهار داشت: حفظ عزت و قدرت اسلام برای مسلمانان مهم است و مسلمانان در این زمینه وظیفه دارند.

وی ادامه داد: اگر دشمنان اسلام، کفار، منافقان، استکبار و صهیونیست‌ها  بخواهند به ما نصحیت کنند ولی پیشنهاد آنها بر خلاف عزت اسلام باشد؛ قبول کردن حرف آنها بر خلاف اسلام بوده و سلطه پذیری و ذلت محسوب می‌شود.

این مرجع تقلید به سفر وزیر امورخارجه فرانسه به ایران اشاره کرد،گفت:  وزیر امور خارجه فرانسه با ترامپ همفکر و دوست است و خودش به عربستان موشک می‌فروشد و با آنها مردم یمن را می‌کشند و وقتی از آنها سؤال می‌شود می‌گویند موشک فروش هستیم.

وی بیان داشت: وزیر امور خارجه فرانسه به ایران آمده و درباره موشک نصیحت می‌کند ولی مأیوس برگشت و مشاهده کرد مسلمانان چه اندازه‌ از نظر فکر و فرهنگ در سطح بالا هستند.

این استاد برجسته حوزه با اشاره به اینکه باید در برابر دشمنان بیدار باشیم و عزت و عظمت اسلام را حفظ کنیم، خاطرنشان کرد: در روزنامه‌ها خوانده می‌شود که مسئولانی که سر کار هستند می‌گویند مردم به ما رأی دادند و نباید هر چه گفتیم حرفی بزنند؛ باید به آنها گفت رأی مردم چک سفید نیست و معنای رأی این است که شما به قانون اساسی عمل کنید.

وی اضافه کرد: مردم بر اساس نظام و قوانین رأی می‌دهند تا به قانون اساسی و وعده‌ها عمل کنید. مردم به شما رأی دادند تا از نظر معیشت در سختی نباشند ولی روز به روز اجناس گران می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه معنای رأی دادن مردم به معنای چک سفید نیست، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در جمع علمای سوریه ابراز امیدواری کردند که روزی در قدس نماز جماعت اقامه می‌شود بنابراین باید برای پیروزی و عزت اسلام تلاش شود.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .