جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷
عضو فقهای شورای نگهبان:
برخی افراد به دنبال ترویج سکولاریسم در کشور هستند / عده ای به بهانه ولات حضرت زهرا(س) بی حیایی را ترویج می دهند
عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره وضعیت کنونی کشورگفت: برخی افراد به دنبال ترویج سکولاریسم در کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت الله سید محمدرضا مدرسی یزدی شب گذشته در بیست و پنجمین سالگرد تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور که در بیت علامه طباطبایی برگزارشد، با اشاره به اهمیت شناخت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: هرکسی حضرت زهرا (س) را بشناسد درک لیله القدر کرده است و در کنار این موضوع راه های دیگری نیز برای شناخت ایشان وجود دارد.

وی ادامه داد: از طریق قرآن کریم، سیره ای که حضرت محمد(ص) در برخورد با فاطمه (س) داشتند در کنار روایاتی که پیغمبر نقل شده است همه و همه راهایی که می توان ایشان را شناخت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اهمیت هنر بیان داشت: همه ما با فرهنگ آشنا هستیم اما از هنر غافل هستیم.

وی ادامه داد: امروزه هنر جایگاه فوق العاده ای در جوامع پیدا کرده است که ضرورت حضور بیشتر در این عرصه را می طلبد.

مدرسی یزدی افزود: بالاترین هنر قرآن است چرا که با فصاحت و بلاغت همه چیز را بیان می کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: پایگاه اصلی ما مساجد و حسینیه و هیئت است و باید کاری کنیم داری جذابیت باشد و سبب جذب جوانان و نوجوانان شود، متاسفانه گاهی که به برخی مساجد می‌رویم استقبال خوبی از نمازهای جماعت نمی‌شود و حضور مردم به خصوص جوانان مطلوب نیست و باید سطح حضور بیشتر و بالاتر باشد

آیت الله مدرسی یزدی بیان کرد: طلاب و فعالان فرهنگی باید تلاش کنند که کل کشور، قم را الگوی خود قرار دهند و شما نیز باید آن‌ها را یاری کنید.

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: برخی از افرادی که در جامعه ودر امور قرار دارند توجه لازم به فرهنگ اسلامی را ندارند و گاهی گرایش‌های منفی نسبت به برخی از مسائل دارند.

وی با اشاره به برگزاری برخی مراسم‌هایی که همراه با رقص و آهنگ است، افزود: حضرت زهرا (س) الگوی عفاف و حجاب و حیا است و در برخی از مکان‌ها به عنوان میلاد حضرت زهرا (س) کاری انجام شد که حداقل عده ای را با بی حیایی تربیت کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: علاوه بر این شاهد هستیم در گوشه و کنار کشور به صورت مخفیانه سند 2030 اجرا می شود و برخی از سمن ها نیز به عنوان کار مردمی اقداماتی از این دست را انجام می دهند که باید جلوی این ها گرفته شود.

وی با انتقاد از برخی افراد تاکید کرد: برخی از افراد که روزنامه و سایت دارند به صورت مستقیم و غیر مستقیم به دنبال ترویج سکولاریسم و جدایی دین از سیاست هستند که به هیچ عنوان پذیرفته نیست و باید جلوی این اقدامات گرفته شود.

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .